שתף    שלח לחבר  

ידיעון ראש השנה התשע"ט - צ'יימס ישראל


Alternate Text


ברכת יו"ר העמותה הגברת שולמית גילדנר
לקראת ראש השנה תשע"ט אני שמחה לברך אתכם ובני משפחותיכם בשנה טובה וחג שמח, 
שנה של עשייה מרובה ומוצלחת לקידומם של אנשים עם צרכים מיוחדים ושילובם בקהילה שהן מטרותיה העיקריות של עמותת צ'יימס ישראל .
אני מאחלת לכם שבשנה הבאה עלינו לטובה תמשיכו בעבודת הקודש שלכם לקידום המשתקמים הוותיקים והחדשים בכל הגילים ואני בטוחה שהסיפוק מקידומם בכל הרמות יהווה גם עבורכם סיפוק ואושר מהצלחה בעבודתכם.
כבכל שנה אני מבקשת להודות לכל העושים במלאכה לאורך כל השנה: צוות מטה ההנהלה, מנהלי המסגרות, הגננות, המדריכים והמדריכות, לצוות הפרא רפואי, המטפלים והמטפלות, עובדי השרות ,בנות השירות הלאומי והמתנדבים הרבים. תודה!

בברכת חג פסח שמח !

שולמית גילדנר – 

יו"ר עמותת צ'יימס ישראל 


ברכת מנכ"ל העמותה מר ג'ורג' צימרמן
שנת תשע"ט בפתח ואנו בעמותת צ'יימס ישראל מסתכלים בסיפוק רב על שנה נוספת שחלפה שהיתה מרובה בעשייה ובפעילות מגוונת אשר באה לידי ביטוי בכל תחומי פעילות העמותה:

טעימה קצרה:
בתחום מעונות יום שיקומיים
נפתחה כיתת תקשורת ל-כ-20 פעוטות אוטיסטים במעון "אור" מודיעין, מכבים, רעות.
הסתיים הליך בניית מערכת איכות -ISO9001 למעונות היום השיקומיים.
בתחום מרכזי יום שהות ארוך – פרויקטים בשילוב הקהילה:
• "האות הבינלאומי" – מופעל מזה שנה במרכז יום ארוך "עמל" חולון, בעקבותיו הגיעה משלחת מכובדת מאנגליה ואף התארחנו בבית השגריר הבריטי במעמד נשיא המדינה ומכובדים רבים בהשתתפות יו"ר העמותה, ילדים נציגי המועדונית ומשפחותיהם.
• "מתחברים" – שילוב סטודנטים מאוניברסיטת ת"א + 6 סטודנטים מהמגזר הערבי ב"הצרי" בצפון ת"א.
המשיכו לקרוא

לפעמים כל מה שצריך זה יד ידידותית ותומכת כדי לחולל ניסים ומהפכות בחיים של אנשים. התוכנית "תעסוקה עד הבית", שנחנכה בעיר אריאל ע"י עמותת צ'יימס ישראל, בשיתוף האגף לשירותים חברתיים בעיר ובהתנדבות מלגאי תכנית המלגות !IMPACT של ארגון ידידי צה"ל בארה"ב ובפנמה (FIDF), מאתרת אנשים עם מוגבלויות שכליות המתאימים לעבודה במפעל, אך מסיבות שונות לא מצליחים להגיע אליה. למי שנמצא מתאים מוצמד סטודנט-מלגאי מתוכנית IMPACT!  שתפקידו ללוות את החניך וללמדו כישורים הקשורים בעולם העבודה, לצד מיומנויות שיסייעו לו להתנהל באופן עצמאי - ובכך לשפר את איכות חייו.

- המשיכו לקרוא על החברות של יובל ואבירן (בתמונה)


פנאי לנפש, המועדון החברתי של צ'יימס 
אנשים עם פגיעה נפשית מתמודדים גם מסטיגמה חברתית ומדווחים על בדידות הנובעת ממנה. המועדון החברתי בתל אביב, תחת השם " 
פנאי לנפש" 
של צ'יימס ישראל, הוקם ויועד כדי לשמש למתמודדים אלה, בגילאי 30-70 ,מקום למפגש חברתי המציע גם השתתפות בפעילות פנאי עשירה והדרכה מקצועית שלוש פעמים בשבוע.

יובל שרייבר, מנהלת המועדון:

"במועדון פנאי לנפש יכולים המתמודדים להיות הם עצמם, ללא חשש מביקורת ושיפוט. זה מקום המהווה עבורם משפחה עוטפת וחמה. במסגרת הפעילויות המוצעות במועדון הם נחשפים לתכנים מגוונים: פעילויות כמו NLP, קבוצות העצמה אישית, תקשורת מקרבת, מיינדפולנס, בישול ופילוסופיה המועברים על ידי מתנדבים נפלאים, המגיעים לחלוק איתנו את הידע שלהם ועושים זאת בלב שלם ובנפש חפצה. בנוסף נהנים משתתפי המועדון מהרצאות אורח, סיורים וטיולים, ימי כיף, מסיבות וחגיגות ימי הולדת משותפים.


מי הם המתמודדים המגיעים למועדון פנאי לנפש?

מרבית המתמודדים הם אנשים שבעברם עסקו במקצועות חופשיים. רובם אקדמאים שהחזיקו בעבר במשרות מכובדות ובכירות. אלו אנשים שאירוע טראומטי באמצע החיים גרם להם לאבד את כל עולמם המקצועי, ולעיתים גם המשפחתי. מרביתם אנשים בודדים, שכל יום הוא מסע מפרך לכשעצמו וכל מטלה, כולל הגעה למועדון, היא משימה כמעט בלתי אפשרית.


המשיכו לקרוא
ידידו הטוב של האדם

טיפול רגשי
באמצעות כלבים הוכח במחקרים רבים כמסייע לאנשים עם מוגבלויות בחיזוק רגשי ואף מביא לשיפור בהפרעת קשב וריכוז, העלאת ביטחון עצמי ובחיזוק מוטורי. ב
מרכז  טיפולי סיעודי צ'יימס ע"ש עליזה בגין 
נחנך חוג קבוע אותו מנחה אלון פרחי
, כלבן טיפולי, מאלף כלבים בכיר ומטפל רגשית באמצעות כלבים. 

במרכז כ-50 חניכים, בגילאי 21+, המתפקדים ברמה של מוגבלות שכלית התפתחותית בינונית עד קשה וחלקם אף בתפקוד סיעודי. לחלקם קשיי תקשורת על הספקטרום של אוטיזם, C.P (שיתוק מוחין) והתנהגות מאתגרת.

פרחי מגיע אל המרכז פעמיים בשבוע, מלווה בכלביו המקסימים 'בל' ו'ג'וי' והם מעניקים שעות של הנאה וצחוק לחניכים במרכז. "הכלבים בחדר הטיפולים מביאים איתם המון אושר, הכלה ואהבה ללא תנאים", מספר
פרחי,
"החניכים במרכז עליזה נהנים מאוד לבוא במגע עמם ומקבלים בשמחה רבה את החום והאהבה שהם מעניקים. ראינו חניכים מקסימים שעשו התקדמות משמעותית כמו התמודדות עם פחד ושיפור רב בדיבור ובתקשורת עם הסביבה. במפגשים השבועיים עובדים גם על מוטוריקה, קואורדינציה, זיכרון, ויסות חושי והכל תוך משחק, מגע ואהבה. העבודה במרכז צ'יימס עליזה בגין ממלא אותי לא
פחות מאשר את החניכים ואני שמח ומודה על ההזדמנות הזו". 


העתיד בפריחה
פרוייקט אקולוגי חדשני הושק ביום המעשים הטובים השנה ב
מפעל הרב-נכותי של עמותת צ'יימס ישראל בראש העין 
: החממה השיקומית-  הכנת סוקולנטים צעירים בחממה מקצועית ע"י אנשים עם מוגבלויות שונות.

סגולית ממן, מנהלת המפעל 
מספרת כי החממה הוקמה כתוכנית מובילה בפרוייקטים השיקומיים: "האפשרות לעבוד בחוץ היא תהליך טיפולי, תמיכתי, המעודד להתמודד עם קשיים. ההתנסות הזו, לגעת ולראות את הצמיחה מעודדת את המשתקמים. יש בעבודה הזו מוטוריקה עדינה וגסה, ואנחנו רואים את איכות החיים שלהם עולה. זו הרגשה טובה מאוד עבורם לראות את צמיחה, ובמיוחד התרגשו כשראו שקונים את התוצרת עליה עמלו. אני רוצה להודות מקרב לב לעמותת ד"ר אמבר קרן, שאנשיה עזרו לנו בכל התהליך, מהקניית הידע המקצועי למדריכים ולחניכים וליווי צמוד עד הפריחה".  

המכללה האקדמית תעסוקתית של צ'יימס ישראל פותחת שנה שנייה

גאים בהם: באפריל האחרון יצאה לדרך אחת מתוכניות הדגל של עמותת צ'יימס ישראל, המכללה האקדמית-תעסוקתית באוניברסיטת בר אילן. מדובר ביוזמה חדשנית ומהפכנית המאפשרת לבוגרים עם מוגבלות שכלית התפתחותית ללמוד באוניברסיטה ולרכוש מיומנויות תעסוקתיות. 
במסגרת התוכנית הנמשכת שנתיים, לומדים 10 סטודנטים עם מוגבלות שכלית התפתחותית באוניברסיטה ומשתלבים במקביל בהכשרה תעסוקתית בבית החולים הווטרינרי בית דגן, בליווי צמוד של מדריכים בעמותה. המכללה מספקת לסטודנטים ידע אקדמי וניסיון מעשי במגוון תחומים מקצועיים ומשמשת גורם מתווך ותומך המסייע להם בתהליך ההשתלבות במקום העבודה ובהמשך ההעסקה.
המשיכו לקרוא

כיצד תוכלו לסייע?

הצטרפו לעיגול לטובה ותרמו לטובת צ'יימס ישראל
עם הצטרפותך לעיגול לטובה, בכל קנייה בכרטיס אשראי, בסכום שאינו עגול, יעוגל סכום הקנייה לשקל הקרוב והאגורות שיעוגלו ייתרמו לעמותת צ‘יימס ישראל
קרא עוד
מתחילים בהתנדבות- נשארים מאהבה
התנדבות חד-פעמית או התנדבות קבועה, בכל תחום הקרוב ללבכם: הקראת סיפור, העברת חוג, הפעלת החניכים, הרצאות, עבודה משרדית, חניכה או ליווי פרטני
קרא עודעמותת "צ'יימס ישראל" הינה ארגון ללא מטרות רווח, המפתח ומספק מערך שירותים לקידום ושילוב אנשים עם צרכים מיוחדים בקהילה, מגיל חצי שנה ועד זקנה.
העמותה קיימת 27 שנים, מפעילה 25 מסגרות, ב-14 רשויות מקומיות, לכ-1,500 חניכים ובני משפחותיהם, בפיקוח משרדי הרווחה,    הבריאות והחינוך ובשיתוף פעולה עם רשויות מקומיות, ביטוח לאומי, קרן שלם, קרנות ותורמים, הורים ומשפחות. העמותה בעלת תו מידות וחברה ב"עיגול לטובה".
המסגרות הן בפריסה גיאוגרפית רחבה עבור אנשים עם מגוון סוגי נכויות, מגיל ינקות עד בכלל, ללא הבדל גזע, לאום או דת.     המסגרות והתכניות הטיפוליות מבוססות כולן על בניית תכניות קידום אישיות, כאשר רצף השירותים הייחודיים והמקצועיים מיועד לתמוך באדם על פי צרכיו, לתרום לתפקודו בחברה, להעשיר את יומו ולקדמו לחיים עצמאיים.
 בהזדמנות זו, אנחנו מבקשים להודות לכל שותפינו לדרך, אשר מסייעים לנו להמשיך לפעול לאורך כל השנה: הועד המנהל, עובדי    העמותה, מתנדבי העמותה, משרדי הרווחה, הבריאות והחינוך, קרן שלם וביטוח לאומי, הרשויות המקומיות, הורים, משפחות ותורמים מסורים. 

להתראות בידיעון הבא!

 03-644-2427
 הנהלה: רחוב הארד 13 תל אביב 6971065
דף זה מוצג באמצעות שלח מסר – מערכת דיוור אלקטרוני