עלון מידע מספר 7 למעונות - יוני 2016 / סיון תשע"ו

 הספר השביעי בדרך למעונות!

פעם היה ילד שלא רצה לישון לבדו​

כתבה: מירה מאיר   ציירה: אלונה פרנקל

שינה בגיל הרך היא נושא "חם": בעוד מבוגרים רק מחכים להיכנס למיטה הרכה ולעצום עיניים בסיום יום מלא פעילות, עבור פעוטות רבים המעבר בין יום ללילה, בין ערנות לשינה, אינו פשוט.
ספר החודש מתאר ילד המצליח, בעזרת כל חיות הצעצוע שלו, לישון לבד כל הלילה!  

הסיפור מפגיש אותנו עם שתי יוצרות אהובות ומוכרות: מירה מאיר ואלונה פרנקל. האם יש בספריית המעון ספרים נוספים שלהן? כדאי לקרוא גם אותם. הקליקו על התמונות כדי לדעת עוד על היוצרות.


מירה מאיר ז"ל


אלונה פרנקל

מה כדאי לעשות במעון בעקבות הסיפור?

גם החודש תמצאו בחבילת הספרים מדריך מודפס לצוות, ובו הצעות לפעילות במעון בעקבות הספר. ההצעות מתפרסמות גם באתר התכנית כאן .

תוכלו לארגן מסיבת פיג'מה במעון! אפשר לבקש שהילדים יגיעו בפיג'מה ויביאו דובי, בובה או כרית מיוחדת איתם הם ישנים. תוכלו לעצב פינה חשוכה בחדר עם כוכבים, לשיר שירי ערש, לקרוא לפני השינה אחד מספרי ספריית פיג'מה לקטנטנים או להמחיז את הסיפור ולעשות "כאילו" לילה טוב. הזדמנות נהדרת לשיתוף ההורים ושילובם בפעילות המעון. לאחר ''שנת הלילה'' תוכלו לכבד את הילדים בארוחת בוקר חגיגית.

נשמח לקבל תמונות של מסיבות פיג'מה או כל פעילות במעון בעקבות הספר. את התמונות ניתן לשלוח במסר פרטי לדף הפייסבוק: www.facebook.com/SifriyatPijama או בדוא"ל splk@hgf.org.il.
 
אל תשכחו לרשום את פרטי המעון, שמות הצוות ותיאור קצר של הפעילות!
 חודש הקריאה ושבוע הספר העברי

אף פעם לא מוקדם מדי לטפח אהבת הספר והקריאה. חודש יוני הוא גם חודש הקריאה, במסגרתו נערכים ירידי הספר, שעות סיפור והצגות במקומות שונים בארץ. אנחנו ממליצים לך לברר איזה פעילויות נערכות קרוב למקום מגורייך ולהמליץ עליהן להורים ולילדים.

אפשר גם לארגן יריד ספרים בקרב משפחות המעון! תוכלי להזמין את ההורים להביא לגן ספרים ישנים ולערוך "שוק קח-תן" של ספרים. כולם קוראים, כולם מתחדשים, כולם יוצאים נשכרים!

 חוויות מהשטח

ביקור במעונות נעמת

ביקור מרגש ומעורר השראה התקיים השבוע במעונות נעמת באשדוד וביבנה.  חברות הנהלת קרן גרינספון ישראל ותכניות ספריית פיג'מה ביקרו במעון ביאליק באשדוד ובמעון פטל ביבנה, במטרה לפגוש את הצוות וללמוד על הטמעת התכנית במעון.
תודה רבה למנהלות רוני ראם ודינה אלימלך, למפקחות לימור כהן וד"ר דניה גורן, למטפלות בתיה, לינוי, סיגל, יהודית ורחל  - וכמובן לילדים על אירוח שחימם לנו את הלב!
בעקבות הספר "אני יכול לעזור" 
 
גם קטנטנים יכולים לעזור!
כשכיתת הבוגרים במעון נעמת השיטה ביבנה קיבלו החודש את הספר "אני יכול לעזור", חברות הצוות ידעו בדיוק מה הן רוצות לעשות. הן הכינו לילדים פינה עם תפאורה של ספארי, ממש כמו בסיפורו קראו את הספר עם הילדים בקבוצות קטנות.
הצוות והילדים המחיזו את הסיפור והילדים המשיכו להמחיז בפינת הספארי את העזרה ההדדית בין החיות בסיפור, גם ללא תיווך המטפלות.
צוות המעון שילב את הסיפור בחינוך לאמפתיה ולהבנת האחר, תוך עידוד מעשי עזרה ונתינה.
תודה רבה למנהלת דורית ולאחראית כיתה ענת, על עשייה מבורכת בעקבות הסיפור.
 בואו להיות חברות שלנו!
מזמינים אתכן ואת משפחות המעון להיות חברות של ספריית פיג'מה בפייסבוק. הזדמנות להיות הראשונות שמקבלות מידע מעודכן, לקבל רעיונות לפעילות סביב הספרים והעשרה בנושאי ספרות ילדים. כדאי!

חג שמח וקריאה מהנה!

צוות ספריית פיג'מה לקטנטנים

דף זה מוצג באמצעות שלח מסר – מערכת דיוור אלקטרוני