שתף    שלח לחבר  

              הגן - בית הספר לאהבה וקבלה                     שלח לחבר    שתף    הצג הודעה 
25.1.2015 
   שלום - כאן אוהד אזרחי
אתר הבית | פייסבוק | קצת עלינו
  מאמר חדש:    התודעה של הצמחים - קבלה ובוטניקה חדשנית.
עצית שפגשתי בג'ונגל בגואטמלה
עצית חטובה שפגשתי בג'ונגל בגואטמלה
---------------------

ועוד אחת משם
גם זו מגואטמלה, אבל היא כבר משמשת כמקום קדוש ונותנים לה מנחות של פרחים.
-------------------------


ציור מכתבי יד של אילן הספירות
-----------------------


Mother Tree
-------------------------


------------


 
חשבתם פעם על המציאות המופלאה הזו שלצמחים רבים כל כך יש חומרים שמתאימים באופן ספציפי לקולטנים שיש לנו במח ויכולים לכן לרפא את גופנו, את נפשנו, ואף לשגר את התודעה שלנו למחוזות רחוקים?

אנחנו לוקחים זאת בדרך כלל כדבר המובן מאליו: עולם הצומח מלא בחומרי רפואה שיכולים לשמש את האדם לרפואת מחלות גופניות, נפשיות ואף להרחבת התודעה, לראיית חזיונות ולחוויות מיסטיות מופלאות! כשאני חושב על כך אני תמיד נדהם. בעיני מדובר כאן על סוג של קשר שקיים בין המח האנושי לממלכת הצמחים.
האם הבמאית הגדולה סידרה את המציאות בה אנו חיים כך שסביב האדם תהיה ממלכה שלמה של צמחים, שכל אחד מהם מכיל תמצית מדהימה, האחת יכולה לנקות אותו מטפילים והאחרת יכולה לעורר אותו מינית? האחת יכולה להלחם בחידקים והאחרת יכולה לפקוח לו את התודעה? האחת תחזק את עיניו והאחרת תפתח את לבבו עד שיתמוסס באהבה ליקום כולו?
בעיני זהו פלא גדול שאנחנו חיים בתוכו יום יום מבלי לתת עליו את הדעת. לקראת חודש שבט והירח המלא שלו, בו מתעוררת ממלכת הצומח של ארץ ישראל לתחיה מתרדמת החורף (הסיבה בגללה קבעו בזמן הזה את ט"ו Bשבט כ"ראש השנה לאילנות") אני רוצה להאיר כמה נקודות בקשר המופלא שבין הצמחים לכוכבים, לקוסמוס ולמח האנושי.

ספר הזוהר מלא באזכורים על כוחות הרפואה אשר בצמחים. לטענת הזוהר לכל עשב ולכל צמח יש סגולות מיוחדות, אשר את רובן אנחנו פשוט עוד לא יודעים. חז"ל טענו כבר כי לכל עשב יש מלאך, כלומר כח רוחני, שאחראי על צמיחתו:
"בר סירא אמר: אלוה העלה סמים מן הארץ בהם הרופא מרפא את המכה ובהם הרוקח מרקח את המרקחת. אמר רבי סימון: אין לך כל עשב ועשב שאין לו מזל* ברקיע שמכה אותו ואומר לו גדל" (מדרש בראשית רבה, י, ו'. *בגרסאות מקבילות של המדרש וכן בספר הזוהר כתוב 'מלאך' במקום 'מזל', אך רבי צדוק הכהן מלובלין בספרו 'שיחת מלאכי השרת פרק ד', מסביר שהיינו הך).

פעמים רבות ישנו ידע עמוק שמסתתר בחכמת הנסתר של תרבויות שונות, כולל זו הקבלית כמובן. והנה מה שאני רוצה להרהר אתכם יחד:

הידעתם שהבוטניקה החדשנית מגלה כי העצים לא מתחרים זה עם זה אלא למעשה מקיימים שיתופי פעולה ביניהם? הידעתם שבכל יער יש את העצים העתיקים שנקראים בפי החוקרים כיום MOTHER TREE  שרשת השורשים שלהם מחוברת דרך גשרים מסועפים של פטריות אל כל עצי היער מכל הסוגים? מדענים גילו שהעץ-האם אוגרת מידע רב בתוכה על מחלות וכיצד להמנע מהן, ודואגת להעביר את המידע הזה לכל עצי היער. לפני שהיא קורסת היא מעבירה את כל המידע לדור הבא. חלק מהאסון הגדול של כריתת היערות המודרנית מתבטא בכך שהכורתים כרתו את העצים הללו שהכילו מידע חיוני עבור היער כולו ולא אפשרו להם להעביר את המידע שנצבר כנראה במהלך מליוני שנים לדור הבא.

ראו סרטון קצר על המדענית בבריטיש-קולומביה, שחוקרת את הדבר כאן' בקישור הזה: https://www.youtube.com/watch?v=-8SORM4dYG8


סרט מדעי אחר, מרתק ממש. מצביע על קיומם של חיי חברה מורכבים מאד בממלכת הצמחים. מסתבר שהצמחים קוראים לעזרה (לחרקים שיכולים לאכול את הטפילים שתקפו אותם), מעבירים ביניהם אינפורמציה, מקיימים חיי קהילה, ואפילו מגדלים את הצאצאים שלהם (!). מסתבר ממחקרים חדשניים שהצמחים יכולים לזהות את קרובי משפחתם וכתוצאה מכך נמנעים מלהתחרות איתם על מקורות מזון.
ראו על כך את הסרט המרתק הזה: https://www.youtube.com/watch?v=rrG-42uCDj4


בסוף הסרט תוהה המדען שמלווה את הסרט כיצד מעבדים הצמחים את כל המידע הזה וכיצד הם מחליטים את ההחלטות שלהם בהעדר מערכת עצבים או מח? הוא טוען כי הדבר נשגב מבינתנו. אותו מדען טוען שככל הנראה יש לצמחים איזושהי מערכת מקבילה למה שאצל בעלי החיים עושים המח ומערכת העצבים, אך אנחנו, כדבריו "לא יודעים מה לחפש ואיפה לחפש את זה".

אז אני רוצה להעלות סברה מסויימת על בסיס התורה הקבלית האיזוטרית: האם יתכן שמערכת עיבוד המידע של הצמחים איננה פיזית? האם יתכן שיגלו אותה כאשר ימצאו דרך לחקור את המרחב האסטראלי של הצמחים? היתכן שבאמת לא מצאו אותה עדיין, פשוט כי מחפשים רק במרחב הפיזי-כימי (החשוב מאד כמובן) אך לא הרחיבו את המחקר עדיין למרחבים שלעת עתה רק התורות האזוטריות מעיזות לדבר עליו? מרחב התודעה ומולטי-הקשרים של הבריאה כולה?
הזוהר למשל טוען במקומות רבים שהצמחים מקבלים למעשה שפע רוחני מהכוכבים: "והכוכבים הממונים על הארץ כולם שולטים ומגדלים צמחים ואילנות, והעולם מתרבה מהם.." (זוהר חלק א, לדא בתרגום לעברית). ובמקום אחר בזוהר נראה שהכוכבים הללו הם למעשה התגלמות של ה"מלאכים" או הכוחות הרוחניים העליונים: "כל העשבים שבארץ, הממונים עליהם גדולים ועוצמתיים בשמים, לכל אחד ואחד רז יחודי, ממש כמו בעולם העליון". (זוהר חלק ב טוב).

ידוע לנו כי בעולם הפגאני הכוכבים נחשבו כאלים, יופיטר, ונוס וכדומה הם שמות של אלים ואלות אך גם שמות של פלנטות שמגלמות את התדר התודעתי שמזוהה עם אותם אלים ואלות. בעולם היהודי "הורדו" האלים של העולם הפגאני למעמד של מלאכים (ראו רמב"ן על בראשית), כדי להדגיש שאל יש רק אחד, ושאר הכוחות של הבריאה, שהיהודים המיסטיים לא הכחישו את קיומם, קיימים אכן, אך הם כוחות נבראים על ידי הבורא האחד, לכן קראו להם "מלאכים", למרות שבעולם הפגאני קראו להם אלים. אבל זה עניין טרמינולוגי. מה שחשוב הוא דווקא ההסכמה היהודית-פגאנית על קיומם והשפעתם של כוחות רוחניים עליונים, הקשורים גם למערכות הכוכבים, על עולם הצומח, ועל הסגולות הרפואיות שלו.
ההצעה שלי למדענים פתוחי הדעת היא לחפש את מערכת עיבוד המידע של הצמחים ברבדים פחות פיזיים. אולי למשל באורה שסביב הצמח?
ולמדענים שדעתם לא פתוחה מספיק כדי לעבד את המידע הזה... אני מציע לקחת קצת עצה מהצמחים. כי חלק מידידנו הצמחים ממש יודעים כיצד לעזור לבני האדם להרחיב את התודעה שלהם. כך למשל צמח הקנביס ("קנה-בשם" בלשון התורה), שמתחיל כיום לקבל רב-לגיטימציה בזכות סגולתו לשכך כאבים טוב יותר מכל בחומרים הכימיים המתחרים. או קקטוס שנמצא ברבות מהגינות שלנו, וידוע בדרום אמריקה בשם סן-פדרו, שעושה נפלאות עם התודעה האנושית. או עץ בשם סספרס שמצוי לרוב בצפון אמריקה ונהגו בעבר להכין ממנו משקאות קלים, אשר תמצית שלו מקבילה למעשה לחומר הכימי הנקרא MDMA  הידוע גם בכינויו "סם האהבה" כי הוא פותח את הלב, משחרר מחסומים של אגו מתגונן, ומדגיש בפני מי שזכה לקבל ממנו את המסר האצור בתוכו על הקשרים המורכבים בהם קשורים כל יצורי הבריאה הזו, שלמעשה היא כמו אורגניזם אחד גדול, חי, חכם, מרתק, אוהב, ומיסתורי, שאנחנו, כן גם אנחנו, רק חלק ממנו.
 
מאמרים נוספים שלי על טו בשבט, החכמה של העצים, ואלמנטים פגאניים אחרים בחגי ישראל תוכלו למצוא באתר שלנו, כמו גם בספרי שיצא לאור לא מזמן – חגיגה.
 
  בספרי "חגיגה" תמצאו חומרים על חגי ישראל שלא תמצאו בשום מקום אחר
מאמרים נוספים שלי על טו בשבט, החכמה של העצים, ואלמנטים פגאניים אחרים בחגי ישראל תוכלו למצוא באתר שלנו, כמו גם בספרי שיצא לאור לא מזמן – חגיגה.
את הספר חגיגה ניתן לרכוש דרך האתר והוא יגיע אליכם בדואר.

קישור לרכישת הספר "חגיגה" מאת אוהד אזרחי:
 
http://kabalove.org/books/hagiga 
  יערות מאכל בירושלים
הבן שלי - יהוא שלם - מקדם חזון של פיתוח יערות מאכל אקולוגיים בירושלים. מדליק לא? במקום לריב למי שייכת העיר האומללה הזו, פשוט לנטוע בה עוד ועוד עצים ולפתח בה יערות מאכל, מהם יוכלו תושבי העיר ללקט מזון בעוד שנים מספר.
אז עכשיו היוזמה נפתחת לכל מי שרוצה לסייע, אפילו בקצת זמן, לפרוייקט הנפלא הזה.
הנה, כנסו לתמונה הזו בפייס, ודרכה תוכלו ליצור קשר עם הפרוייקט ולעודד את העושים במלאכה ואולי אפילו להצטרף לאיזו נטיעה
הקליקו כאן  ISTA שלב 1 ושלב 2 בארץ בפסח

בפסח הקרוב לא רק נדבר על חירות. בחול המועד - ניקח קבוצה של אנשים אמיצים, חפצי חירות של אמת, ונצא איתם למסע המופלא הביתה ... עם הסמינר LEVEL 1 של ISTA שחוזר אלינו בפעם החמישית.
זהו סמינר של שבוע שלם שעוסק בשמאניזם מיני. אבל שמאניזם מיני עוסק בלהחזיר לאדם את החירות בחייו. לנקות התניות של אשמה, בושה ופחד סביב מיניות שתוקעות לנו את החיים, ולארגן מחדש את "ספירת היסוד" של הקבלה - הלא היא ספירת המין בחיינו, שהיא יסוד היסודות של כל המערכת הנפשית. 

כידוע לכם אולי, אני פרשתי מכל עיסוק אחר כדי ללמד סביב העולם את הסמינרים הללו. אז תאמינו לי שאני באמת חושב שזה הדבר הכי עוצמתי וחשוב שזכיתי ללמד מעולם
פרטים על ISTA תוכלו למצוא כאן: 
https://www.schooloftemplearts.org/
פרטים על הסמינר הקרוב תוכלו למצוא פה: 
https://www.facebook.com/events/772079609511720/?fref=ts

ולמי שכבר עשה את LEVEL 1 אני שמח לבשר שמיד לאחר הפסח יתקיים גם LEVEL 2
פרטים כאן:
https://www.facebook.com/events/927991523885466/?fref=ts

שימו לב: הנחת הרשמה מוקדמת על סך 1000 ש"ח (!) מסתיימת בסוף ינואר.
הרשמו עכשיו ותחסכו בגדול. להרשמה התקשרו אל ג'ונה: 
050-3030174
jonna.lev.secrets@gmail.com
צוות הסמינר הפעם:   מין מסע

תלמידתי המופלאה מרב הודיה שיינגרוס הרימה פרוייקט יחודי ונהדר: ערב של הרצאות בסגנון TED שכולו מוקדש להרצאות מטובי המומחים על מיניות.

הערב יתקיים ב"סלונה בר" בתל אביב ביום ד' ה 11 לפברואר. ולדעתי כדאי להרשם מראש כי הולך להיות סולד-אאוט.
פרטים תמצאו כאן: https://www.facebook.com/events/342072179320567/?fref=ts ולסיום - ראיונות רדיו עם דון ואיתי בארה"ב (ONLINE)
המראיינת לורי הנדלרז, בעצמה מורה לטנטרה מניו יורק, שידרה בתכניתה SEX AND HAPPINESS תכנית שלמה של ראיון עם דון ותכנית נוספת של ראיון איתי, על מיניות, תודעה, קבלה, ובכלל על חיים טובים

להקשבה לראיון עם דון - כאןhttp://webtalkradio.net/internet-talk-radio/2015/01/19/sex-and-happiness-theater-to-sacred-sexuality-to-transformation/
להאזנה לראיון איתי (אוהד אזרחי) - כאןhttp://webtalkradio.net/internet-talk-radio/2015/01/05/sex-and-happiness-living-with-power-freedom-within-the-humanthe-divine/


  זהו להפעם. להתראות בפסח - בואו לסמינר של ISTA - זה הדבר !
 

הגן - בית הספר לאהבה וקבלה
קיבוץ בית אורן. מיקוד 30044

kabalove@gmail.com
www.kabalove.org  

 שתף  |  שלח לחבר | הצג הודעה | 
דף זה מוצג באמצעות שלח מסר – מערכת דיוור אלקטרוני