חברים יקרים, ברכות חמות לשנה אזרחית טובה ומוצלחת!
שוב אנחנו שמחים לשתף אתכם במה שקורה אצלנו.
שוב אנחנו מביאים סיפורים מזוויות ראייה שונות ב״משפחת פשר המורחבת״.
אני מאושרת ששנת 2022 היתה מלאת עשייה וחדשנות וגם הסתיימה בשיאים חדשים ביחד עם שותפים נאמנים בארץ ובעולם והכול בזכות החברות והטכנולוגיה!
קראו בגיליון על הפרוייקטים החדשים שלנו ועל ההישגים החדשים בפרוייקטים הותיקים.
אני שמחה במיוחד שעם הגיעי לגבורות בשנה זו, זכיתי בשותפה מקסימה, לימור מוצניק, שהובילה בהצלחה רבה את הפרוייקט הכי מרגש שלנו השנה - האקתון אלברט איינשטיין השני לחדשנות בחינוך לחוסן לאומי. קראו בהמשך מה כתבה על כך יחד עם שרון סולמה, שהיתה יד ימינה באתגר המלהיב הזה וגם את דברי התודה, שאמרתי לשותפי בטקס הענקת הפרסים לזוכים בהאקתון. כך תכירו את החברים הנפלאים שלי שביחד הצלחנו - זכיתי!
זכיתי השנה גם בקבוצה מקסימה של פרקטיקנים מן האוניברסיטה העברית ומאוניברסיטת רייכמן, והם מספרים מחוויותיהם אצלנו בהמשך הניוזלטר. אל תחמיצו!
אני מאושרת גם בשל השותפות היפה שלנו עם האקדמיה. היגעתי אל הפרקטיקה מן האקדמיה ואני שמחה, שיש לנו רגל כאן ורגל כאן. זה יתרון יחסי גדול: תמיד בחזית הידע ותמיד בזרימה של הון אנושי צעיר מלא מוטיבציה, שבא ללמוד ולהתפתח אצלנו. כשאני מראיינת מועמד/ת לפרקטיקום, אני קודם כל שואלת, מדוע באת דוקא אלינו? זה מאפשר לי לבדוק את רמת התשוקה שלהם להצטרף אלינו, ווכשאני מקבלת אותם ל״משפחת פשר המורחבת״, אני ממוקדת בשמירה על המוטיבציה הגבוהה הזו. הרי זה גורם המפתח להצלחה! ידע אפשר להנחיל, תשוקה קשה, ולהרוס אותה - כהרף עין.
הישג מרגש נוסף שלנו השנה - הקורס המשותף עם האקדמית גליל מערבי - שנה שנייה של הצלחה מרגשת בקורס החדשני והנועז שלנו ביזמת ד״ר בעז כהן, שהפך לשותף וחבר נפלא - יזמות וחדשנות לזכרון השואה! פרטים ראו בהמשך. ותודה לעמית רוזי-מנחם, שמצטרפת אלינו כעוזרת הוראה בקורס הבא שיתקיים בסמסטר הקרוב. קורס גלובלי לכל הגילים וכל התארים בזום באנגלית - למידה מבוססת פרוייקטים לזכרון השואה. כי כמו שאומר שותפי להוראה - ד״ר בעז כהן ראש התכנית ללימודי השואה - now it’s on us ! עם סטודנטים מכל העולם - רובם לא ישראלים ולא יהודים - איזה הישג מרגש!!!
אני מאושרת, שהאקדמיה מאפשרת לנו הוראה מקוונת גם אחרי הקורונה. בגיל 80 קצת קשה לבלות על הכביש שעות רבות כדי להגיע וכדי לחזור. ואני גאה, שאנחנו מלמדים מרחוק גם בגליל וגם בנגב - באוניברסיטת בן גוריון - ותודה מיוחדת לפרופ׳ אביעד רז, שמתמיד בשותפות איתנו כבר שנים רבות ולירדן מוסרי, עוזרת ההוראה המצטיינת שלנו, שגם מחדשת וגם מפתחת שתי יחידות שנתיות לקורס - מה שמאפשר לסטודנטים שאוהבים אותנו ללמוד אצלנו במשך שנתיים. גם שם וגם במכללת ספיר אנחנו מנחילים את התיאוריה והפרקטיקה של היעוץ הארגוני על הפלטפורמה המקוונת. אנחנו ממצים ככל הניתן את הפוטנציאל של הטכנולוגיה הדיגיטלית! זכינו!
ועוד מקור לגאוה: השנה זכינו יחד עם שותפים מאירופה במימון של פרוייקט חדש בתחום החינוך לקיימות - EcoSteam. היינו חלוצים גם בתחום תכנית המו״פ של האיחוד האירופי, מאז שמדינת ישראל הוזמנה להצטרף אליה בשנות התשעים. סיפוק מיוחד הפעם - ההצעה הוגשה בפעם הראשונה בלעדינו ולא זכתה. בפעם השנייה - הצטרפנו, ובמסמך ההערכה של האיחוד האירופי יש הכרה מיוחדת לתרומה שלנו לפרוייקט! זכיתי! תרתי משמע. פרטים ראו בהמשך.
לא אמשיך לפרט כדי שתישארו במתח ותופתעו מן המטעמים הנוספים, שהעורך של ״סטטוס״ ושל ״מזוית אחרת״ - ד״ר ירון פשר - ליקט עבורכם. זכיתי…
מאחלת לכולנו בריאות ושמחה גם בשנת 2023 הבעל״ט.
שלכם כתמיד באהבה רבה,
עדנה פשר
|