שותפים יקרים,
האם מה שהיה הוא שיהיה?
שאלה זו מעסיקה את רובנו בימים אלה, השנה במיוחד מההיבט הפוליטי המדיני. אבל אם נשכח רגע מהבחירות, ניזכר, שבכל שנה, בתקופה זו כשאנו עומדים בסיומה של שנה ובפתיחתה של שנה חדשה אנו שואלים את עצמינו מה עשינו? מה השגנו? ומה נרצה לעשות ולהשיג בשנה החדשה?
באיגרת זו, נספר בקצרה על העשייה המשמעותית שהייתה בשנת תשע"ט, נשתף אתכם במעט מהתכניות והאתגרים לשנה החדשה. וברוח הזמן והתקופה אתם מוזמנים לקרוא את הכתבה מסליחה לחמלה; גם עצמית, מאת עמרי מרידור ואת הכתבה סליחה וחמלה - לאחרים ולעצמנו, מאת  מירב רביניאן וגפן נסים.  
כמו תמיד, נשמח לשמוע גם מכם: אם, עד כמה, מה ואיך - היה משמעותי עבורכם/ן בעשייה שלנו.
מזמינים אתכם/ן ליצור קשר ולבקר אותנו בפייסבוק ובאתר.
בתקווה ובתפילה שתהייה לכולנו שנה טובה, מרובת עשייה משמעותית וצמיחה.
בלהה גולן
מנכ"לית 'יוזמה דרך הלב''יוזמה דרך הלב' שואפת להיות ארגון משמעותי ומשפיע בתחום בריאות הנפש, אז הינה קצת ממה שעשינו בשביל זה בשנת תשע"ט:

.
           
                                                          
                                                                                                    

תכנית 'יוזמה' שמה לה למטרה, בשנה החולפת, להנגיש את השירות הן תרבותית ושפתית והן באמצעות קורסים ותהליכי הכשרה. פתחנו מסלול לפתוח מסוגלות יזמית והעסקה עצמית למתמודדים בחברה הבדואית בנגב, הרחבנו את הפעילות במגזר החרדי וערכנו קורסים והכשרות מותאמים למגוון מגזרים ואוכלוסיות ברחבי הארץ.400


 
השנה החולפת נפתחה בתנופה - הרחבנו את הפעילות וגם השנה צמח וגדל גם הצוות. הרחבנו את הפעילות במגזר הערבי בצפון, קיימנו ימי עיון וסדנאות ברחבי הארץ, פתחנו קבוצת עמיתים לאנשי מקצוע, ויצרנו מעגלי שיח לשיתוף וחשיבה משותפת עם לקוחות התכנית.    

בנוסף, ערכנו סדנה בהנחיית וויל הול, איש מקצוע בעל ידע מניסיון אישי ומהמובילים של תנועת הפחתה אחראית. במסגרת ביקורו בארץ בחודש אפריל.
ומה עוד ומה בעתיד הקרוב? 
בשנה החולפת המשכנו לסקור במרץ רב ובהיענות גוברת את מקבלי השירותים במסגרות השיקום ברחבי הארץ ואף הרחבנו את הסקר במרכזי המשפחות, ואנו שמחים על שיתוף הפעולה המצוין ועל היענות המשפחות לסקר. 

סדנת ההכשרה הבסיסית לתעסוקה שהחלה בחורף שעבר נכנסת לשלב האחרון שלה. נשארו עוד מספר מפגשים עד לחלוקת התעודות ולבונוס המיוחל למסיימים.
הסתיים קורס יזמות מהלב בהשתתפות קבועה של מעל 10 אנשים.
מה צופן העתיד?
ביום הראשון לאשפוז חוויתי רחמים עצמיים, אשר הביאו פורקן ובכיתי שעות. ביום השני הצלחתי לתרגמם למידה של סליחה עצמית, אשר הביאה עמה שקט וסבלנות שלי, לעצמי. זה היה ביום השלישי לאשפוז שבבת אחת משהו במקום הסגור הזה, החל לפתוח.
 ימים אלה לקראת ראש השנה ויום הכיפורים מזמינים אותנו להרהר במשמעותן של סליחה וחמלה בחיינו - מול אחרים ומול עצמנו.

  מתארחים ברדיו צפון 104.5FM!

דניאל קיסרי, אחראית תחום ליווי מנהלים וצוותים בצפון והשרון ביוזמה דרך הלב, מספרת על התכנית צרכנים נותני שירות שמטרתה לשלב אנשים שמתמודדים עם מגבלה נפשית בטיפול של מטופלים אחרים.
להאזנה לחצו כאן


ערן קרויז, שימרי הדס גרונדמן ויעל שביט פרסמו מאמר בכתב העת מידעו"ס (יחד עם רעות שיר ודלית סייג - עובדות סוציאליות מ"מזור"). המאמר נקרא "בעיניים אחרות אל אותו האופק" ועוסק בהנחיית קבוצות טיפוליות על ידי עמיתה-מומחית (שימרי) ועובדות סוציאליות במסגרת פרויקט עמיתים-מומחים.
לקריאת המאמר לחצו כאן


ארגון 'יוזמה דרך הלב' מחפש רכז/ת תחום תקשורת שיווקית

לבניית האסטרטגיה השיווקית והוצאתה לפועל, לניהול התקשורת השיווקית הדיגיטלית והכתובה. בוא/י הצטרף/י לצוות הניהולי של החברה!
מעניין? קורות חיים יש לשלוח ל-drushim.yozma@gmail.com


לתכנית יוזמה רכז/ת ליווי תעסוקתי ויזמי למגזר הבדואי
ריכוז פעילות התכנית במגזר הבדואי באזור הדרום. 
ליווי / אימון אישי תעסוקתי ועסקי לאנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית.
פיתוח קשרים בקהילה, גיוס לקוחות, עבודה מערכתית.
קורות חיים יש לשלוח ל- mali.yozma@gmail.com

מאמן או מלווה שיקומי/ת עסקי/ת

לאזור תל אביב והמרכז, ולאזור השרון 

קורות חיים יש לשלוח ל- drushim.yozma@gmail.com
קורות חיים יש לשלוח ל- drushim.yozma@gmail.comדף זה מוצג באמצעות שלח מסר – מערכת דיוור אלקטרוני