שתף    שלח לחבר  "דונסקי אדריכלים ומעצבים" הוא משרד אדריכלים, מתכנני ערים ומעצבי פנים. המשרד הוקם בשנת 1993 ע"י האדריכל ומתכנן הערים צבי דונסקי. המשרד מספק את כל מעטפת המוצרים והשירותים בתחומי העיצוב, התחדשות עירונית ותכנון מבנים משרדים ומבני ציבור. בשנת 2004 הצטרפה למשרד אדריכלית זהבית שפיצר זוהר, אשר עבדה בו לאורך חמש שנים, ולאחריהם פנתה לדרך עצמאית. לפני ארבע שנים חזרה למשרד שנית, כשותפה לצבי דונסקי, ויחד הם מעורבים באופן אישי בכל אחד מהפרויקטים. 
אנו שמחים לצאת לדרך עם מגזין חדש ולהכיר לכם את מגוון הפרויקטים בהם אנו עוסקים ואת מאמרי הדעה שלנו. 
מוזמנים ליצור איתנו קשר במייל, בפייסבוק

ובטלפון 03-6121249"כמו פטריות אחרי הגשם, מתמלאת ישראל בחללי עבודה משותפים. רק בחודשים האחרונים דווח בתקשורת על פתיחת מתחמי עבודה חדשים בפתח תקווה, רעננה, בני ברק, נצרת, הרצליה, ראשון לציון ורמת גן. בתל אביב, בירת חללי העבודה, נדמה כי מתחם חדש כזה נפתח בכל יום.
באזורים רבים בארץ צצים בניינים המיועדים להייטק ושירותים, חלקם רגולריים וחלקם בעלי צורות "מגניבות" גיאומטריות המקשות על תפקוד החלל הפנימי שלהן. אדריכלים רבים מודעים לבעיה, אבל אינם יכולים להתנגד לביקוש ולתכתיבי האופנה. אז האדריכלים מתכננים, והיזמים משווקים, ואין מי שיצעק שהמלך הוא עירום"בשנת 2006 בנק ישראל יצא בתחרות למוזמנים, בה זכה משרד דונסקי אדריכלים ומעצבים. הפרויקט כולל שיפוץ המבנה מן היסוד, הרחבות של הבניין האייקוני (כ- 21,000 מ"ר), הקמת מערך בידוק חדש ותכנונו כחלק מתכנון רחבת הכניסה של הבנק. לצד הכנת תכנית אב לפיתוח מתחם הבנק, תכנן המשרד גם את מבנה התשתיות והמשרדים החדש של הבנק, על שטח של כ- 7,500 מ"ר. הקמת מבנה זה נמסרה לקבלן זוכה בשיטת DBOT, והשלמת הביצוע צפויה במהלך 2020.
בתכנון ראשוני מצוי גם מבנה מרכז המבקרים, מוזיאון הבנק, אודיטוריום, ומשרדים נוספים המשקפים את הצורך במענה מבונה ליחידות הבנק החדשות. השלב הראשון של הפרוייקט (איכלוס הבנין האייקוני שתוכנן על ידי משרד האדריכל אריה שרון), הושלם לפני מספר חודשים, ועובדי הבנק והמבקרים בו, זכו במבנה משודרג, התומך בחוויית העבודה ומספק תשתיות STATE-OF-THE-ART.

"האדריכלים מתכננים והיזמים משווקים - ואין מי שיצעק שהמלך הוא עירום: סביבת העבודה לא יעילה, ההשקעה בעמדות העבודה מינימלית והתפאורה של המרחב הציבורי אינה מחפה על תחושת העבדות של העובדים (...)"


צבי דונסקי וזהבית שפיצר זוהר במאמר דעה בכלכליסט
להמשך קריאה לחצו כאן

400400400