Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text

חברים וחברות יקרים,

הקיץ החל ואצלנו במוזיאון הכט הממוזג חוגגים את החופש הגדול עם מגוון פעילויות ואירועים לכל המשפחה. כולכם מוזמנים! ההרשמה לסדנאות הקיץ נמשכת ופתוחה לכולם. אני מזמינה אתכם להירשם ולהבטיח את מקומכם. התערוכה 'רבדים של זהות' - תערוכת הזוכים בתחרות ליוצרים צעירים בתחומי האמנויות הפלסטיות לשנת תשע"ט/2018 תוצג עד חודש נובמבר 2019, אל תפספסו! כמו כן אני שמחה לספר לכם על חלק משיתופי הפעולה שקיים מרכז הלמידה של המוזיאון בחודש האחרון למען הקהילה. ולסיום, אני מזמינה אתכם לקרוא את הכתבות שפורסמו עלינו לאחרונה בתקשורת.המשיכו לבקר ב-עמוד הפייסבוק והאינסטגרם של מוזיאון הכט. 
אשמח לקרוא את תגובותיכם.

קריאה מהנה וניפגש במגזין הבא.

שונית נטר-מרמלשטיין, מנהלת ואוצרת המוזיאון


Alternate Textשישי, 05.07.19, 11:00 - באודיטוריום מוזיאון הכט, יתקיים קונצרט לעוגב במסגרת הפסטיבל הבינלאומי לעוגב בישראל 2018-2019. הקונצרט האחרון לעונה בהובלת הנגן והמנהל המוסיקלי של הפסטיבל יובל רבין (ישראל-שווייץ). בתוכנית מיצירותיהם של באך, מנדלסון, נועם שריף ואף יצירה מקורית שהלחין יובל רבין.
*דברי מבוא בשעה 10:15
כרטיסים: 60 ₪
לפרטים נוספים, הרשמה לעמותה
והזמנת כרטיסים: 054-5316994

ההרשמה לסדנאות הקיץ
של מוזיאון הכט נמשכת!

פעילות חווייתית בתערוכות המוזיאון החדשות, יצירות מגוונות בהשראת נושאי הסדנה, משחקי תיאטרון, פעילות "בדרך הדורות" ועוד. הסדנאות יתקיימו בשני מחזורים:
01.08.2019 – 28.07.2019
08.08.2019 – 04.08.2019
*לגילאי גן חובה - עולים לכיתה ד'
בין השעות 8:30 - 15:00
לפרטים נוספים לחצו כאן
להרשמה נא להתקשר למשרד המוזיאון: 04-8240308
400
400
400

400

ב-11 ביוני נערכה הפתיחה החגיגית במוזיאון ישראל לתערוכה "פיטר ופאן – מיוון הקדומה אל ארץ-לעולם-לא". אחד המוצגים המרכזיים בתערוכה היה פריט שהושאל מאוסף מוזיאון הכט - שבר תבליט שיש, המתאר פאן שוכב עם עז מהמאה השנייה לסה"נ. אנו שמחים ומפרגנים על המעמד המכובד, אך כבר מצפים לשובו אלינו בקרוב.


Alternate Text

   

מוזיאון הכט שם לעצמו למטרה לעודד יוצרים צעירים מתחומי האמנויות הפלסטיות
הנכם מוזמנים לתערוכה "רבדים של זהות", תערוכת הזוכים בתחרות ליוצרים צעירים בתחומי האמנויות הפלסטיות לשנת 2018, העוסקת ביחס של אמנים למקום, לחברה ולתרבות בה אנו חיים.
התערוכה תוצג עד סוף חודש נובמבר 2019
הכניסה חופשית
400

מקום ראשון: אוריאל ח. כספי 

מקום שני: אריאל הכהן
מקום שלישי: ינאי קלנר
אוצרת התערוכה: אינה ברקוביץ'בחג השבועות יצא צוות ההדרכה של מוזיאון הכט להתנדב בבית החולים הגריאטרי-שיקומי "פלימן" שבחיפה, זאת בהמשך לפעילויות נוספות שהתקיימו בבית החולים גם בחג הפורים, פסח ול"ג בעומר. הפעילות כללה הרצאה פעילה בנושא ממצאים ארכאולוגים הקשורים למנהגי חג השבועות. וכן לוותה בסיור וירטואלי שאפשר לחולים הצצה אל תצוגות המוזיאון.

.


ב-12 ביוני נערך טקס סיום חגיגי ומרגש של פרויקט "חשיפה לאקדמיה", תכנית הדגל של אוניברסיטה חיפה בשיתוף החוג לארכאולוגיה, אלווין ישראל ומוזיאון הכט. במסגרת התוכנית צעירים בעלי מוגבלויות למדו בקורסים אקדמיים, עברו התנסות מעשית במעבדות לארכאולוגיה והשתתפו בסדנאות עם חוקרים ומדריכים במוזיאון.

בטקס נכחו פרופ' רון רובין נשיא אוניברסיטת חיפה, דוד מרקו מנכ"ל אלווין ישראל, פרופ' גיא בר-עוז ופרופ' אילת גלבוע ממובילי הפרויקט מטעם החוג והמכון לארכאולוגיה. תודה מיוחדת לנופר שמיר סטודנטית לארכאולוגיה ומדריכה במוזיאון הכט, על הכנת הפעילות והעברתה באכפתיות ומקצועיות.

דמיינו עץ בלי שורשים. הוא לבטח ינבול ולא יצמח לגובה.
לעומת עץ איתן בעל שורשים רבים וחזקים המושרשים עמוק באדמה, שיגדל לתפארת.

ב-16 ביוני התקיים במוזיאון הכט טקס חגיגי שחתם את פרויקט החקר, התיעוד והשימור של מלאכות עתיקות בדליית אל כרמל.

שמחנו להיות חלק מפרויקט יוקרתי וייחודי זה שנערך בשיתוף פעולה פורה עם המעבדה האנליטית לחקר חומרים בארכאולוגיה, בהנהלת פרופ' שריאל שליו וד"ר טלי מירון, ודיקאנט הסטודנטים באוניברסיטת חיפה. תודה מיוחדת לרימה מקלדה ואיהב אסעד המקסימים אשר הדריכו וליוו במקצועיות רבה את התלמידים במהלך החודשים האחרונים של המחקר.

תלמידי כיתה ו' מביה"ס היסודי אלסביל בדלית אל כרמל הציגו בהתרגשות רבה את תוצאות מחקרם, אשר כלל תיעוד המסורות ומלאכות העתיקות במשפחתם. אנו מקווים כי הפרויקט שהחל השנה ימשיך באותה התלהבות גם בשנים הבאות. יחדיו אולי אף נוכל להגיע לידי כך שנסיע במימוש החלום להקמת מוזיאון שיוקדש לשימור המסורות, המלאכות העתיקות והמורשת של היישוב. המסע המרתק אותו חקרו התלמידים ישמש כשורשים איתנים להמשך תיעוד ושימור המלאכות העתיקות בהם עסקו אנשי דליית אל כרמל בימי קדם. מסורות אשר לצערנו לאט לאט הולכות ונעלמות.


Alternate Text

אנו שמחים לשתף אתכם בפרסומים
שנכתבו עלינו לאחרונה בתקשורת:

חדשות חיפה והצפון
"שלושת האמנים הזוכים פונים לאוסף הארכיאולוגי של המוזיאון כמקור השראה
ומבקשים למצוא בו סימנים להשתייכות למקום, לחברה ולתרבות (...)".
לכתבה המלאה לחצו כאן 

הארץ און ליין
"התערוכה "רבדים של זהות" מציגה את עבודותיהם של זוכי התחרות השנתית ליוצרים צעירים בתחומי האמנויות הפלסטיות. השנה התערוכה עוסקת בחיפוש אחר עדות מוחשית לזהות. האמנים פונים לאוסף הארכיאולוגי של המוזיאון כמקור השראה, ומבקשים למצוא בו סימנים להשתייכות למקום, לחברה ולתרבות (...)".
לכתבה המלאה לחצו כאן

חי פה - חדשות חיפה
הזוכה במקום הראשון בתחרות האמן אוריאל כספי על עבודותיו:
"נקודת המוצא בעבודות שלי היא בדרך כלל הכד הקלאסי, שנעשה על גבי הגלגל.
המנעד הצורני הוא רחב ונע על הספקטרום בין הכד לגוף או לאובייקט פיסולי (..)"
לכתבה המלאה לחצו כאן

Alternate Text
דף זה מוצג באמצעות שלח מסר – מערכת דיוור אלקטרוני