שתף    שלח לחבר  
Alternate Text

חברות וחברים יקרים,
זהו המגזין הראשון לשנת 2019.
תוכלו למצוא במגזין זה תערוכות חדשות, אירוע לכבוד ט"ו בשבט, השקות ספרים, פעילויות יצירה לילדים כדי להוציא אותם מהמסכים ועוד..
קריאה מהנה וניפגש במגזין הבא.
Alternate Text
מוזיאון הכט - אוניברסיטת חיפה מציג:
פוטו – ארכיאולוגיה
לדור מצלמות הסמארטפון זה וודאי נשמע הזוי!! בדיוק 150 שנים אחרי מסע הצילום הארכיאולוגי הראשון בנגב, פוסע הצלם דרור מעיין בעקבות פלמר ודרייק, ומצלם באותה הטכנולוגיה העתיקה ובאותם האתרים. לצורך שיחזור מדויק, משתמש מעיין במצלמות מקוריות מהמאה ה-19 (הסטודיו היחיד בישראל לצילום עתיק) ומכין את הנגטיבים מזכוכית באותה הטכנולוגיה של 'קולודיון רטוב'. את הצילומים הוא מפתח מיד לאחר הצילום באתרים עצמם, באוהל חושך נייד, ממש כפי שעשו השניים במהלך מסעם. כתוצאה מתהליך זה נולדה יצירת אמנות חד-פעמית ונדירה, הזורה אור על תהליך המסע הארכיאולוגי וההיסטורי.

תעלומה במדבר - המזוודה שנשכחה
ממצאים מחפירות קולט בשבטה (1933-1936; 1938) נחשפים לראשונה.
אם תעלומות מסתוריות ובלשיות מרגשות אתכם, אתם חייבים להקשיב לסיפור הבא! בשנות ה-30 של המאה ה-20 ביצע הארכאולוג האריס דנסקומב קולט, את החפירה הגדולה ביותר בשבטה מאז ועד היום, אשר ממצאיה לא נחשפו מעולם.
הם נותרו במזוודתו של קולט, שנשכחה ברציף נמל חיפה.
מאז, כמו בסיפור בלשי אמיתי, עברו הממצאים גלגולים רבים, ובתערוכת 'המזוודה שנשכחה' הם נחשפים לראשונה בפני הקהל והקהילה המדעית. 

ערב ט"ו בשבט / מוזיאון מגדל דוד בשיתוף חבורת 'כביש אחד' מזמין אתכם:
"עצים מתגעגעים לגשם"
טקס התחדשות בין ארבעה עולמות - התבוננות, ניגון, תנועה וריקוד, בהשראת מסורות עתיקות.
וגם ארבע כוסות של יין ארצישראלי.
לימוד: נעמה שקד. תנועה: מאיר אבינר.  ניגון: אורקה טפלר (מהרכב האינדי הנודע והמושמע Forest)
צילום: ריקי רחמן
     
Alternate Text
     
Alternate Text


המגירות החבויות נפתחות / אתי בן זקן

מה קורה כשאמן מחליט לחשוף את עולמו הפנימי? את הקשיים שבתהליך היצירה, פחד הבמה, מקורות ההשראה, חיבוטי הנפש, והאתגרים כאמן אל מול ציפיות החברה, הזוגיות והמשפחה? 'תיבת הקולות', ספרה של אתי בן-זקן – זוכת פרס רוזנבלום לאמנים מצטיינים (2018), זמרת קונצרטים ויוצרת רב-תחומית בעולמות המוזיקה, התיאטרון, הספרות והאמנות הפלסטית – יוצא לאור בימים אלו, והינו ספר ראשון בסדרת ספרים חדשה – 'אמנות מדוברת' בעריכת גיורא רוזן ובהוצאת הקיבוץ המאוחד – סדרה אשר חושפת לראשונה את מגירותיהם הנסתרות של אמנים ישראלים מובילים, ופותחת צוהר מרתק לעולמם האמנותי, העיוני והאינטימי.


"ואת האדם שכחו" / מיכל סנונית
אני עוקבת בחרדה ובייאוש – את התקווה איבדתי מזמן - אחר המתרחש בינינו לבין שכנינו. ואל נא תטעו, זוהי אינה רשימה שעוסקת בפוליטיקה. זוהי רשימה שמנסה לתהות מה קרה לנו, שהורינו והורי הורינו הקימו את המדינה, את מדינת ישראל, בהתלהבות אין קץ, בתקווה ובאמונה באדם באשר הוא אדם. 


Alternate Text

Alternate Text
לבחור לעבוד בדרך שלך - 'נתיב הלב' – מובילים חדשנות בשיקום / יוזמה דרך הלב
ארגון 'יוזמה דרך הלב', הוא בין המובילים את מהפכת השיקום של המאה ה-21, ומסייע למתמודדים להשתלב בעולם תעסוקה חדשני, המעודד יצירתיות וחשיבה אינדיווידואלית. בעזרת הארגון, מאות מתמודדים עם מגבלה נפשית עובדים כאנשי שיקום וטיפול מן המניין בכל מגוון התפקידים במערך שירותי הבריאות והרווחה, פותחים ומנהלים עסקים עצמאיים, ומובילים פרויקטים יזמיים. 'נתיב הלב' הוא מרכז תעסוקה והכשרה פורץ דרך, הנשען על תפיסות עדכניות בעולם השיקום, הכשרות מקדמות תעסוקה ברוח ההחלמה, וטכנולוגיות תעסוקה מתקדמות, במטרה להכשיר את האדם המתמודד להשתלבות בתעסוקה בשוק העבודה הפתוח.


  
Alternate Text

Alternate Text

Alternate Textשופכים אור על מדע העור / הלגה רקנטי

בימים אלו משיקה הלגה רקנטי את 'ליופי חוקים משלו' - הספר המקיף ביותר שנכתב בישראל בתחומי הקוסמטיקה ומדע טיפוח העור, המבוסס על 25 שנות מחקר ופיתוח, בהסתמך על עקרונותיה הטיפוליים הייחודיים של Helga - שיטת טיפול פורצת דרך המחוללת מהפיכה תפיסתית בתחום. השיטה החדשה מתבססת על מעטפת הוליסטית של מוצרים וטיפולים המספקים פתרון כולל - רפואי, אסתטי, תזונתי ונפשי, בשילוב בין עבודה חיצונית לפנימית, ובין הרפואה המערבית לרפואה הסינית.


Alternate Text

Alternate Text
יוצרים רגעים מאושרים – מוציאים את הילדים מהמסכים! / גורי לינרו
GURI LINERO, החברה המובילה בישראל בשיווק חומרי כתיבה ויצירה, החליטה להרים את הכפפה, להוציא את הילדים מהמסכים, וליצור חיבור נדיר בין עסקים וערכים. החברה המשווקת חומרי יצירה למעל 600 חנויות ברחבי הארץ, מגיעה לחנויות ומזמינה לסדנאות יצירה נפלאות ומעוררות השראה, כדי להוביל שינוי תפיסתי בזמן היצירה והאיכות המשפחתית בין הורים לילדים.


Alternate Text

Alternate Text
ילדים ונוער בונים עתיד / סטיו אדריכלים
אומרים שהילדים הם העתיד שלנו, אז הלוואי וכך נצייר את העתיד שלהם! בימים אלו מושק בשכונה ד' בבאר שבע אחד המרכזים המקצועיים, המרגשים ומעוררי ההשראה שתוכננו בישראל עבור ילדים ונוער בסיכון, מטעם עמותת נגבה. הפרויקט שתוכנן על יד משרד 'סטיו אדריכלים', עתיד לשדרג משמעותית את שרותי הרווחה העירוניים, ולספק סביבת פנאי ולימודים מוגנת ומעשירה לילדי באר שבע וסביבתה. מרכז המדגיש את הפן האנושי, מעמיד את הילדים במרכז, ומעניק להם מרחב של שקט, בטחון, משחק ולימוד.Alternate Text
facebook       youtube    linkedin       instagram   
Alternate Text
דף זה מוצג באמצעות שלח מסר – מערכת דיוור אלקטרוני