שתף    שלח לחבר  
Alternate Text
חברות וחברים יקרים,
זהו המגזין האחרון לשנת 2018, ואנו מבטיחים שנתראה גם בשנה הבאה. עד אז נשמח לשתף אתכם במגוון כתבות בנושאים שונים כמו: שת"פ מרגש בין מוזיאון מגדל דוד לעמותת נגישות ישראל, מאמר על מיהם הקוראים הטובים ביותר? (קבלו ספוילר – ילדים), טרנד האוזניים שמשגע את העולם (וזה לא מה שחשבתם). כל זאת ועוד תוכלו למצוא היום במגזין.
קריאה מהנה וניפגש במגזין הבא.
Alternate Text
על תבונת הילדים ושכרון השיפוט של המבוגרים / מיכל סנונית
הקוראים הטובים ביותר שפגשתי בחיי הם ילדים. קוראים בתום של ילד והולכים בעקבות לבם. אם ספר אינו מוצא חן בעיניהם, הם מעיפים אותו מעליהם בלא רחמים ולא שופטים אותו לפי מוסכמות והמלצות המבוגרים. הילד אינו מביא לקריאה את גילו, הוא מביא את עולמו, תבונתו ואישיותו. הוא קורא "נקי". לא אחת פגשתי ילדים שידעו להסביר לי דברים על ספרַי ועל ספרי אחרים, טוב יותר משהצלחתי אני להסביר לעצמי. בעוד אנו המבוגרים מחפשים אחרי ההתרשמות הראשונית, פרשנות מנומקת ושכלתנית, הילד מדבר מתוך תחושת בטן, הקולעת לרוב כחץ שלוח ללב לבו של הסיפור.
 
כל אחד יכול ללמוד את שפת הסימנים "תעביר את זה הלאה" / מגדל דוד
מגדל דוד שמח לקחת חלק בפרוייקט המיזם "תעביר את זה הלאה בשפת הסימנים" של עמותת 'נגישות ישראל'.
מתוך ההבנה כי ההיכרות הטובה ביותר עם הקהילה החירשת וכבדי השמיעה היא מתוך מפגש פעיל עימם, כל המדריכים בפרויקט הינם חירשים או כבדי שמיעה הדוברים את שפת הסימנים כשפת אם.
ברזומה הפרויקט 'תעביר את זה הלאה' מספר הלומדים הגבוה ביותר בישראל - אלפי ישראלים שלמדו את בסיס שפת הסימנים הישראלית וכעת הם בעלי יכולת תקשורת מסומנת.
צילום: ריקי רחמן
 

רשמים מקונגרס השירה בנאפולי / דר' נורית צדרבוים
אחת ממשתתפות הקונגרס שאלה אותי. 'מה את הולכת לקרוא שם'? שיר על שלום? "לא". עניתי. "אין לי שירים על שלום. השירים שלי, אלה שאולי קשורים לשלום, הם שירים על מלחמה. אלה שירי כאב, שירים שבהם אני כועסת על המלחמה. וכאלה יש לי הרבה. אבל הרי אנחנו לא באים ליילל שם. כלומר, אנחנו לא באים לנאפולי כדי לבכות ולהתבכיין. כאורחי הכבוד של מוזיאון השלום, בכנס שירה ותרבות, אנחנו באים כדי להצביע ולהצדיע לשלום".אז מה תקראי? "קודם כל", אמרתי, "אקרא שיר". "ואני חושבת", המשכתי, "שלהגיע מישראל, לקרוא שיר, ולקרוא אותו בעברית מול קהל צמא, תומך, ומתעניין, כשהשיר מתורגם לאיטלקית, זה כבר בפני עצמו אקט של שלום". תראי, משורר מביא את עצמו לאירוע כזה, קורא בעברית במוזיאון השלום בנאפולי, מול קהל רב שהגיע מכל מיני מקומות, זה בפני עצמו דיבור של שלום, של שיח, של סובלנות, של הקשבה, של תרבות. כך שבעיניי עצם המהלך, עצם העובדה שנהיה שם, משוררים מישראל, קוראים בעברית את שירתנו, זה כבר בפני עצמו דיבור של שלום".
Alternate Text
     
Alternate Textמה הצבע של דו ואיך נשמע בורדו? / האמן רוז'ה ישי

אם הרקוויאם של מוצרט נשמע לכם כחול, והסימפוניה התשיעית של בטהובן נשמעת לכם אדומה, אתם נמצאים בחברה טובה. תערוכתו החדשה של הצייר והמוזיקאי רוז'ה ישי 'רטרוספקטיבה קטנה' המהווה את תמצית מפעל חייו האמנותי, בוחנת את הקשר בין הצליל לצבע, ואת ההרמוניה שבין השפה המוזיקלית לשפה החזותית. בציוריו הרב ממדיים, מייצר ישי קומפוזיציה מוסיקלית של אור ותנועה, מתוך היכרות עמוקה עם התדרים המוזיקליים והוויזואליים. מפגש מרתק בין מוזיקה, פילוסופיה וצורה.
סגירת התערוכה: 25/12/18


Alternate Text

Alternate Text
עדיים - גילגולו של גוף / כתבת נעה ארבר
עדיים הינם אחת האמנויות הראשוניות שהתפתחה, במהלך מאות אלפי שנים, מתוך הצורך והתשוקה לעטר את הגוף ואת פריטי הלבוש. עדות להימצאותם הקדומה, נחשפת בחפירות ארכאולוגיות ובציורי מערות קדומים, פסלים, כתבים ותבליטים פרה היסטוריים.
משחר ההיסטוריה האנושית מלווים העדיים את חיי האנשים. כבר בסצנה ההיסטורית של אדם וחווה והגלייתם מגן עדן נבטה המודעות לנראות כמו גם ליכולת ההבנה בחטא ועונשו, האבחנה בין טוב לרע ואולי גם האבחנה בין יפה למכוער. האדם הקדמון, באותה העת, לא ידע עדיין כיצד ובאלו אמצעים וחומרים ניתן להגן על הגוף, ולא רק בפני תנאי מזג האוויר, אלא במיוחד מטעמי צניעות. לא ברור כמה שנים עברו מפרק חיים אחד לאחר אולם לאחר עידן עלי התאנה, הגיע תורן של החיות שהפכו למקור העיקרי לקיום האנושי. בשרן היה מזונו של האדם הקדמון ומעורן הכין את מלבושיו. בתקופה מאוחרת יותר, כאשר החזות החיצונית החלה להעסיק את האדם הקדמון הוא עיצב לעצמו עדיים מעצמות ושיני חיות שנוספו לרשימה המעידה על תרומת החיות לקיומה וזהותה של האנושות היוצרת.


  
Alternate Text
Alternate Text
השמש יורדת, החשיכה עולה / דליה מנטבר
בחורף, חוץ מהגשם שמטפטף על העורף, גם הימים מתקצרים, החושך מקדים, ואנו חוזרים מהעבודה כשכבר חושך בחוץ. לאחר כשלוש שעות חושך, על אף שרק 20:00 בערב, הגוף כבר רוצה לישון ולהתכרבל בתוך הפוך. העייפות שאנו חשים היא מאוד הגיונית, ומהווה סימן חיובי לכך שאנו עדיין מחוברים לשעון הביולוגי שלנו, כמו התרנגולים והציפורים שמתחילים לקרקר ולצייץ מיד כשעולה השמש ונרדמים כשיורדת החשכה.
 

 
Alternate Text

הטרנד החדש – עיצוב פלסטי של תנוך האוזן / הלגה רקנטי
טיפול חדשני שהפך לטרנד החדש באירופה ובארה"ב והגיע כעת גם לישראל, ניתן למלא תנוך נפול וחסר נפח גם ללא ניתוח, על ידי הזרקת חומצה היאלורונית (בביצוע רופא פלסטיקאי) המשיגה תוצאה טבעית ומדהימה, ללא צלקות, סימנים או כאבים.


Alternate Text

Alternate Text
הגעתם לחוף מטבחים / מובילה מטבחים
בחרתם מובילה בחרתם בטחון! לקנות מטבח כל אחד יכול, אבל רק במובילה תמצאו בטחון שבחרתם נכון. כי במובילה הולכים אתכם יד ביד בכל שלבי רכישת המטבח, החל מתכנון, התאמה ועיצוב, ועד הרכבת המטבח בבית. אתם יכולים לישון בשקט ולהיות רגועים – הגעתם לחוף מטבחים.


     
Alternate Text

Alternate Text

Alternate Text
מהו "קהל" בעולם היח"צ? / יעל לוטן, בעלים ויו"ר לוטן תדמיות
אתה שומע "הקהל", שחקן אומר "הקהל שלי" אם נסתכל במילון ,נמצא ש"קהל", פירושו קבוצה כללית או מאורגנת של אנשים.
ישנה הגדרה מיוחדת למילה "קהל" שאיננה נמצאת במילון אך נמצאת בשימוש בתחום יחסי הציבור.


facebook       youtube    linkedin       instagram   
Alternate Text
דף זה מוצג באמצעות שלח מסר – מערכת דיוור אלקטרוני