שתף    שלח לחבר  
Alternate Text
 תובל 15, רמת גן
 03-6134006
חברות וחברים יקרים,
היום נייחד את המגזין לטעימה קטנה מפרויקטים חברתיים אותם תכננו. כחלק מהעיסוק המתמשך בגורם האנושי העומד מאחורי המיזם האדריכלי, פיתחנו לאורך השנים רגישות חברתית הרואה באדריכלות אמצעי ל'תיקון עולם', דרך מעורבותנו במגוון פרויקטים קהילתיים וחברתיים, ובחיזוק הפריפריה. בהמשך נשתף אתכם בכתבה שפורסמה בגיליון היובל של מגזין האדריכלות 'דומוס' על מרכז יום לילדים ונוער בסיכון בבאר שבע, של עמותת נגבה - אחד הפרויקטים המיטיבים לשקף את האג'נדה החברתית של משרדנו.
אתם מוזמנים לבקר באתר שלנו, ובעמוד הפייסבוק שלנו כדי שנכיר טוב יותר.
קריאה מהנה וניפגש במגזין הבא,
איתי שמוטר ויפתח יששכרוב


מתנ"ס בשכונת נווה שקד אופקים

בניין ציבור אינו בניין העומד לבדו. בבואנו לתכנן בניין כזה, אנו בוחנים את הדרכים להפכו למחולל של סביבתו, כלומר איך המבנה, מעבר לפרוגרמה המוגדרת שלו, יוצר סביבה חדשה ומשפר את פני השכונה, הקהילה והעיר עצמה.
המתנ"ס שתכננו בשכונה החדשה נווה שקד שבאופקים, משמש את בני הנוער שבשכונה ובעיר כולה, לפעילות תגבור מעבר לשעות הלימודים. כמו כן, הוא משמש כמבנה ציבור שכונתי, המאפשר שימוש של תושבי השכונה בפונקציות השונות הפזורות בו.
הבניין מכיל אודיטוריום הכולל 200 מקומות ישיבה, קפיטריה, כיתות לימוד וחללים לפעילות לימודית מעבר לשעות הלימודים.

הבניין הפרוס על המגרש, מתייחס לתנאי הטופוגרפיה. חלקו התחתון פונה לפינה הדרומית ומייצר בה כיכר כניסה. חלקו העליון נפתח כלפי צפון ומתקשר בציר תנועה למגרש כדורגל הממוקם בחלקו הצפוני הגבוה יותר. באופן זה, נוצרו שתי קומות שחללי התנועה ניצבים זה אל זה. חלקו העליון מצפון לדרום בהמשך לשדרת עצים המובילה לכניסה הצפונית, ועוטף את מגרש הכדורגל, וחלקו התחתון ממערב  למזרח דרך הכניסה הראשית אל גן פנימי העוטף את הבניין. בהצטלבות הצירים הללו תוכנן חלל דו קומתי פתוח המאפשר פעילות לא פורמלית למשתמשים.

ההתייחסות לטופוגרפיה מובילה ליצירת חללי טבע עירוני שונים. במפלס התחתון חובק אותו הגן הפנימי המשמש את בני הנוער כחלק מחללי הלימוד והפעילות. תנאי הטופוגרפיה מאפשרים יצירת יציע חיצוני המאפשר התכנסויות תחת כיפת השמיים. הבניין מהווה מוקד ויזואלי בולט, ומצד שני אופקי במהותו ומשתלב בסביבה. באופן זה, סביבת המבנה, כמו הבניין עצמו, מהווים מרחב ציבורי המשמש את הקהילה ואת כלל תושבי העיר.

Alternate Text


מן המדיה
תראו מה כתבו בגיליון היובל של מגזין האדריכלות 'דומוס' על פרויקט מרכז יום לילדים ונוער בסיכון בבאר שבע, של עמותת נגבה שתכננו: "המטרות והחזון של המתכננים היו מתן סביבת פנאי ולימודים מוגנת ומעשירה לילדים מהשכונה וסביבתה, המאפשרת לילד או לנוער בסיכון מקום, שבו יוכלו להתפתח ולממש את הפוטנציאל האישי שלהם... מקום המדגיש את הפן האנושי ומעמיד את האדם – הנער והילד במרכז, ומעניק לו מקום של שקט, בטחון, משחק ולימוד".
 תובל 15, רמת גן
 03-6134006
דף זה מוצג באמצעות שלח מסר – מערכת דיוור אלקטרוני