שתף    שלח לחבר  


יוני 2017


Directors Skill and Financial Reporting Quality
Amir Rubin and Dan Segal

תמצית המאמר

בחלקו הראשון, המאמר מציע מדד לדרוג יכולותיהם של דירקטורים חיצוניים (דח״צים) בחברות ציבוריות, וכפועל יוצא, מדד לדרוג איכותו של הדירקטוריון באופן כללי. בחלקו השני, המאמר בוחן האם יש קשר בין יכולת הדירקטוריון לפי מדד זה ואיכות ומהימנות הדיווח החשבונאי.
בקביעת המדד לדרוג יכולותיהם של דירקטורים, אנחנו נשענים על תאוריה ידועה בתחום הכלכלה, ומודדים את יכולת הדירקטורים על בסיס שווי שוק מצרפי של החברות בהם הם מכהנים כדירקטורים.  ניתוח תקפות המדד מניב תוצאות עקביות עם ההשערה שלנו שהמדד מכמת את יכולת הדירקטור בצורה טובה. בפרט, אנחנו מוצאים קשר חיובי בין המדד ושנות הניסיון של הדירקטור, מספר הדירקטוריונים בהם הדירקטור מכהן, מומחיות פיננסית, וניסיון כמנכ”ל. תוצאות אלו מעידות שדירקטורים שמכהנים בחברות גדולות במונחי שווי שוק, הם דירקטורים בעלי איכויות גבוהות.
להמשך קריאה לחצו כאן

Alternate Text

תפקידו של הדירקטוריון בקביעת מתווה
לפתרון סכסוכים עסקיים ומניעת סיבוכים משפטיים מיותרים
עו"ד רונן סטי, רונן סטי ושות' משרד עו"ד בוררות ויישוב סכסוכים

מעמד הדירקטוריון ותפקידו בזירת הסכסוכים העסקיים והבינ"ל
הדירקטוריון משמש כקברניט הספינה העסקית בכפר הגלובאלי. אכן במאה ה – 21 תפקידו של הדירקטור הפך למהותי בחברה. למעמד זה נוספה עבודה של ממש והוא הפך למחייב, מחייב מאד.
פרופ' יוסף גרוס, הנחשב למוביל דרך ידוע בתחום, מתמצת בספרו, הדירקטוריון ונושאי משרה בעידן הממשל התאגידי (מהדורה שלישית, זמנית 2017) את תפקידו של הדירקטוריון המכוון ל -2 משימות מרכזיות: האחת, התווית מדיניות החברה וקביעת אסטרטגיה תוך ראייה ארוכת טווח, קשרי גומלין ויחסי אמון עם המנכ"ל וההנהלה וכן מינוי ופיקוח על ביצוע תפקידי המנכ"ל ועל פעולותיו


למאמר המלא לחצו כאן

Alternate Text

קיצוץ עלויות תפעול - עירנות דירקטורים עשויה להציל ממשבר

​רו"ח שרון גוטיינר

רמת רווחיות נמוכה היא אחד הנושאים בהם קיימת לדירקטורים הזדמנות לעודד נקיטת פעולה היום, ולמנוע טיפול טראומטי יותר מחר. חוקרים בתחומי הניהול והאסטרטגיה העסקית בשלושת העשורים האחרונים מצאו כי הפחתת עלויות תפעול הינה הדרך השכיחה והמהירה להשגת מפנה עסקי (Turnaround). מתי נכון לקצץ בעלויות? מתי לא נכון לקצץ? ומהו טווח פעולות הקיצוץ האפשריות? תמצית מנהלים, וגם: מחקר אקדמי שניתן להשתתף בו ולקבל חומר למחשבה בנושא.
חוקרים בתחומי הניהול והאסטרטגיה העסקית בשלושת העשורים האחרונים מצאו כי קיצוץ עלויות תפעול הוא צעד הכרחי בחברות בוגרות, שרמת רווחיותן נופלת מזו המקובלת בענף. קבוצת החברות שבמוקד הדיון אינה כוללת חברות בשלבי הקמה או מו"פ, וחברות בוגרות בעלות רווחיות סבירה. לעומת זאת, הקבוצה בהחלט כוללת חברות בוגרות אשר חוות או צפויות להיקלע למצוקת מזומנים. 
למאמר המלא לחצו כאן

            

 03-7363146
 שלמה המלך 37 קרית אונו, מגדל המשרדים​
דף זה מוצג באמצעות שלח מסר – מערכת דיוור אלקטרוני