שתף    שלח לחבר  
Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text

נפתח בהודעה משמחת - אתר האינטרנט החדש של אולפנת בני עקיבא רעות עלה לאוויר, וכולכם מוזמנים להיכנס ולהתרשם מתכנים מרתקים ושירותים חדשים, וכמובן להתעדכן באתר באופן שוטף לגבי מועדי החופשות והצלצולים, הבחינות והציונים, פעילויות ואירועים מיוחדים ועוד. וכמו בכל חודש, אנו נעזרים במגזין זה כדי לתת במה ולהרחיב את היריעה על אותן מורות ותלמידות האולפנה, שבפעילותן המבורכת מספקות לכולנו שמחה והשראה, כמו למשל חני ברטוב, מחנכת כיתה י' ומורה למקצועות הלשון וההבעה, שמרגשת את כולנו בעשייתה החינוכית המקצועית והבלתי מתפשרת, יחד עם תלמידתה שיר סימן טוב, המאופיינת בנתינה ועשיה מתמדת למען הפרט והקהילה. בהמשך נשתף אתכם במפגש הורים מרגש במיוחד בנושא חינוך באהבה ובאמונה שעשה לכולנו חם בלב. אתם מוזמנים להציץ בעמוד הפייסבוק שלנו כדי שנכיר טוב יותר.
קריאה מהנה, צוות האולפנה

Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text

​חני ברטוב - מחנכת כיתה י' ומורה למקצועות הלשון וההבעה

​המוטו החינוכי שלי הוא נתינת אמון בתלמידה בכל מקום או בכל מצב בו היא נמצאת. האמונה הבלתי מותנית בתלמידה היא גורם מכריע לפיתוח אישיותה, המאפשר לה להאמין ביכולתה להתקדם מכל נקודה. כך תוכל התלמידה למנף את עצמה הן בתחום הלימודי, והן בתחום החברתי והערכי. אני רואה בתפקידי כמורה ליצור את האקלים המתאים ולתת את הקרקע עליה תצמח התלמידה ותמצא את הכוחות והכלים המיוחדים לה כדי לקדם את עצמה. בנוסף, אני מאמינה כי הקשר ההדוק בין ההורים למורים ואנשי הצוות תורם בצורה משמעותית, ויוצר כר נרחב ופורה לשיתוף הפעולה של התלמידה. קשר זה משלים ומעצים את העבודה החינוכית הנעשית באופן תמידי באולפנה, המשקיעה ותומכת רבות ביצירת קשר בין אנשי הצוות להורים בשיתוף התלמידות. לדוגמא, בתחילת השנה נערך ערב אימהות ובנות, בו צפו האימהות ובנותיהן בהצגה מרגשת על התמודדות של אם ובתה עם קשיי החיים. התלמידות והאימהות יצאו מחוזקות ועם הסתכלות חדשה וכלים לחיים. כמו כן, בשבת פרשת "ויגש" התקיימה שבת אירוח באולפנה אליה הוזמנו ההורים והבנות עם בני משפחותיהן. התלמידות היו שותפות פעילות ולקחו חלק בהכנת השבת. כפעילות מקדימה לשבת הכינו התלמידות מכתבי תודה ושי מתוק להורים. במהלך השבת נערכו פעילויות שונות שנועדו לחזק את הקשר בין ההורים והבנות. הסעודות המשותפות, השירה ודברי התורה והחיזוק תרמו כולן לאווירה מיוחדת ומאחדת. ההורים והבנות יצאו נרגשים ומחוזקים ולא הפסיקו להודות. לסיכום, אני רואה בנתינת אמון בתלמידה גורם מרכזי בקידומה, בשילוב הקשר הרציף עם ההורים והבית, מתוך מטרה שכל תלמידה תוכל למצות את יכולותיה, כך שאם רק תרצה ותשאף – השמיים הם הגבול!

Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text

מפגש הורים שעשה לכולנו חם בלב

בשבת פרשת ״ויגש״, קיימנו שבת הורים מרגשת במיוחד בנושא חינוך באהבה ובאמונה לכיתות ט-י. המפגש נועד לטיפוח אקלים חיובי, חיזוק הקשר עם ההורים, לימוד ושיח משותף. מעבר לתפילות משותפות, סעודות מושקעות ושירי שבת, המפגש הפרה את כולנו בתוכן ערכי ובשיח חינוכי – עונג שבת מרגש עם ראש האולפנה שושנה סלומון ורב האולפנה אילן אלופנטה שכלל שירים, סיפורים מרתקים וגם פיצוחים... בערב שבת המחנכות העבירו פעילות משותפת למשפחות שכללה שיח בעזרת קלפים מיוחדים שהכינו המחנכות. בשבת בבוקר הרב אלופנטה הנחה דיון מרתק בנושא חינוך באהבה ובאמונה, ולפני סעודה שלישית ערכנו פאנל הורים ובנות בסוגיות מחיי היומיום. הבנות העלו דילמות מחייהן שקיבלו מענה מהצוות החינוכי והובילו לשיח כנה ומרגש. מחכים כבר למפגש ההורים הבא...

Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text

​שיר תלמידה מקסימה המצטיינת בדרך ארץ ובנועם הליכות. שיר שותפה פעילה בכל פעילות חברתית, מנדבת את עצמה לכל תפקיד ומבצעת אותו על הצד הטוב ביותר. לדוגמא, בבוקר כיתה שנערך לפני חנוכה, שיר התנדבה להכין פעילות בנושא חנוכה - היא הכינה חידון מרתק הכולל משחקי לשון ואף יצירה מקיפולי נייר עבור בנות הכיתה. בנוסף שיר דואגת לפתח כישרונות נוספים שלה - היא השתתפה בערב כישרונות צעירים והכינה אלבום, פרי עיצובה, מושקע מאוד על ירושלים. כמו כן, שיר משתתפת פעילה בפרויקט "יוניסטרים" ליזמות עסקית ומעלה רעיונות יצירתיים לפיתוח. שיר מתייחסת בכבוד לחברותיה ומסייעת לכל מי שזקוקה לעזרתה, והכל מתוך שמחה וכבוד. שיר, המשיכי להשרות אוירה של רוגע ושלווה, תוך עשיה מתמדת למען הפרט והכלל. יישר כוח!
Alternate Text
Alternate Text
דף זה מוצג באמצעות שלח מסר – מערכת דיוור אלקטרוני