שתף    שלח לחבר  
Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text
חברות וחברים יקרים,
​הניצחון בקרב האמיתי.
כשמשה רבנו עלה למרום לקבל את התורה נכתב "עָלִיתָ לַמָּרוֹם שָׁבִיתָ שֶּׁבִי". משה נאלץ להילחם, להיאבק ולקבל את התורה ואכן זכה. על יעקב אבינו שאלו המפרשים מדוע פירכס לצאת מבטן רבקה אמו כאשר עברה על פתחי תורה של שֵׁם ועֵבֶר. הלא ידוע שבבטן אמו היה מלאך שמלמדו תורה. וענו - כי יעקב רצה לצאת לעמול ולעבוד קשה בכוחות עצמו על התורה ועל העבודה. כוחותיו וטבעו של האדם בנויים על כוח הלחימה, על רוח קרב. אלא שניתנה לנו הזכות לבחור את מסלול הקרב ולהחליט באיזו מלחמה כל אחד רוצה להשקיע... המלחמה האמתית היא מלחמתה של התורה ומלחמת היצר, ולזאת אנו עדים בחנוכה, כאשר חשמונאי ובניו נעמדו זקופים מעטים מול רבים, חלשים מול חזקים, להילחם את המלחמה על קיום מצוות התורה. רק לאחר המאמץ ובעמידה הנחושה, התאפשרה הישועה מאת ה', ואנו מודים על הניסים והגבורות .. והמלחמות שעשית לאבותינו בימים ההם בזמן הזה. גם בימים אלו אנו זקוקים לישועות ולנחמות בכל התחומים, בתקווה שבימי חנוכה אלו נזכה לגאולה שלמה, לשלום ולשלווה.
אתם מוזמנים לבקר בעמוד הפייסבוק שלנו כדי שנכיר טוב יותר.
​קריאה מהנה.
שושנה סלומון, ראש אולפנת בני עקיבא רעות
Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text
הדבר שמנחה אותי תמיד בעבודתי החינוכית הוא אמונה. אמונה בבת, באישיותה וביכולותיה האין סופיות לקדם את עצמה בתחום האישי ובתחום הלימודי. האמונה שניתנת בתלמידה מאפשרת לה להאמין בכוחותיה ובכישוריה, להתגבר על מכשולים ולדחוף את עצמה קדימה להמשך צמיחה ובניית אישיות תורנית וערכית. כמורה להיסטוריה, חשוב לי מאוד לחבר כל אחת מהבנות להיסטוריה של עם ישראל ולמורשת שלנו באופן ישיר ובלתי אמצעי. לדוגמא, במסגרת שיעורי היסטוריה ולימודי השואה יצאו בנות י"א לסיור ביד ושם בירושלים, לחוויה עוצמתית ומרגשת. בתחילה זכינו לשמוע את סיפורה האישי והמרתק של אשת עדות, ולאחר מכן סיירנו במוזיאון ולמדנו בצורה מעמיקה על קורות היהודים לאורך כל תקופת השואה, לפניה ואחריה. בחלקו האחרון של הסיור קיבלנו השראה מעלייתם של ניצולי השואה לארץ, מסיפורי הגבורה ומחוויות הקליטה הלא פשוטות שעברו. אין ספק שהבנות יצאו עם חוויה יוצאת דופן שהשאירה חותם בנפשן, ותחושת אחריות לשתף ולספר לדורות הבאים. דרך סיפור חייהם המרגש של יהודי התקופה, נחשפו הבנות לפרקים מרתקים מההיסטוריה המשותפת של כולנו, באופן אישי ומרגש, ולמדו כיצד מאחורי ספרי ההיסטוריה ה'יבשים', עומדים אנשים עם סיפורי חיים מופלאים.
Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text
החודש קיימנו באולפנה ערב משותף לאימהות ולבנות החטיבה וכיתות י', במטרה לגבש ולפתח אקלים חיובי, לאפשר להורים מעורבות והכרות עומק עם המחנכות, ולחזק את הקשר בין האימהות לבנות. בתחילת המפגש השתתפו תלמידות ז'-ח' בפעילויות יצירה בהנחיית תלמידות שכבת יב', ובמקביל קיימו האימהות מפגשי עומק בכיתות עם המחנכות להדגשת החוזקות של כל תלמידה ותלמידה. הורי שכבת י' התכנסו בספריה, ולאחר דברי הפתיחה של מנהלת התיכון ורב האולפנה, נפגשו עם הרכזת הפדגוגית אשר חשפה בפניהם את תכנית הלימודים השנתית, כולל פעילויות המעורבות החברתית. שיאו של הערב המשותף כלל מופע מרגש עד דמעות בשם 'רנתחי', בו נפגשו ההורים והתלמידות עם אם ובתה חולת הסרטן, אשר סיפרו בכנות ובפתיחות מעוררת השראה על ההתמודדות עם המחלה, ועל כוחות הנפש האדירים והאמונה החזקה שעזרו להן להתמודד עם המחלה. בסיומו של הערב המרגש התכנסו כל התלמידות והוריהן בחדר האוכל לארוחת ערב חגיגית. לאחר האירוע פנו אלינו הורים רבים בבקשה לקיים עוד מפגשים. הם ציינו עד כמה המפגש חיבר אותם למקום, כיצד התלהבו מההשקעה של המחנכות ומהאווירה המאוד מיוחדת של משפחה אחת גדולה. לנו הייתה זאת הוכחה נוספת עד כמה הערב היווה סיפור הצלחה... 
Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text


​השנה זכינו שתצטרף אלינו תלמידה חדשה לכיתה – נועה שלום. נועה השתלבה במהירות בין הבנות והצליחה בקלות מרשימה להתחבב עליהן וליצור קשרים חברתיים משמעותיים. נועה ילדה נעימה, בעלת מידות טובות, משרה אווירה של שמחה, וכיף להיות בסביבתה! נועה משקיעה מאד בצד הלימודי ויחד עם זאת מצליחה לשלב עשייה חברתית בסניף בני עקיבא בעיר. כל הכבוד לך נועה על הנחישות, העשייה וההתמדה, המשיכי בדרכך ואנו נמשיך להיות תמיד כאן בשבילך!
Alternate Text
Alternate Text
דף זה מוצג באמצעות שלח מסר – מערכת דיוור אלקטרוני