שתף    שלח לחבר  

עלון מידע מספר 1 לצוות המעון - נובמבר 2016 / חשוון תשע"ז

יצאנו לדרך!!  

, ברוכה הבא  לספריית פיג'מה לקטנטנים!  בימים אלה חבילות בדרכן למעונות יום בכל רחבי הארץ ובהן הספר הראשון בתכנית ספריית פיג'מה לקטנטנים. גם הספרים למעון שלך בוודאי יגיעו במהלך השבועיים הקרובים. איזו שמחה, איזו התרגשות!

 מה בחבילה?

  • ספר החודש:
      "יום נפלא" שכתב ואייר קווין הנקס

בתוך החבילה ספרים לכל אחד מילדי הכיתה, ועוד שני עותקים נוספים לשימוש על ידי הצוות לצורך תכנון פעילויות, וכשי לספריית המעון.

בסוף כל ספר – הצעות לפעילות בחיק המשפחה בעקבות הסיפור.

איך קוראים את הספר במעון ואלו פעילויות ניתן לעשות סביבו? 

ספריית פיג'מה לקטנטנים היא גם מתנה לך ולצוות המעון, וכדאי ליהנות מהמתנה לפני שמחלקים את הספרים לבתים! בתוך החבילה תמצאי דף מיוחד לצוות המעון, עם רעיונות להצגת הספר במעון. תוכלי לקרוא את המדריך כאן ולעבור עליו עם חברות הצוות לפני הצגת הספר במעון.

אל תשכחי להדריך את ההורים לחפש את ההצעות לפעילות בחיק המשפחה בעמודים האחרונים של הספר. תרגומים לרוסית ולאנגלית של ההצעות (לא של הספר כולו!) מתפרסמים בעמוד המוקדש לכל ספר באתר האינטרנט של התכנית.

  • תיק ספר לכל ילד וילדה:


בחבילת הספרים הראשונה תמצאו גם תיקי ספר מיוחדים לכל ילד וילדה. אפשר להזמין הורים לקשט את התיקים יחד עם ילדיהם ולרשום עליהם שמות.

כדאי לחשוב איך מזכירים להורים להחזיר את התיקים למעון בזמן לפני חלוקת הספר הבא.

רק דבר אחד חשוב לציין - אין למנוע את חלוקת הספרים לילדים שלא החזירו את התיק!

  • תיקיית מסמכים אודות התכנית: 

צירפנו לחבילה הראשונה תיקיית מסמכים ובה תמצאי תשובות לשאלות שלך ושל ההורים אודות התכנית: מכתב לצוות המעון, הסבר על התכנית לחלוקה להורים עם הספר הראשון, רשימות כל ספרים וסדר חלוקתם לאורך השנה, מכתב להורים עולים באנגלית וברוסית (מכתבים בצרפתית ובאמהרית ניתן למצוא כאן), טופס אישור צילום (רצוי מאד להחתים את ההורים על הטופס ולשלוח לנו תמונות וחוויות מהפעילות סביב הספרים), והמלצות לעידוד קריאה משפחתית. מומלץ בחום לעיין בנחת.

  • פוסטר עם מידע כללי על התכנית:


פוסטר צבעוני עם מידע על ספריית פיג'מה לקטנטנים, לתליה על לוח הורים במעון.

  • ארגונית להצגת הספרים במעון:

חדש השנה! ארגונית בד להצגת ספרי ספריית פיג'מה לקטנטנים בכיתת המעון. לארגונית 9 כיסים – אחד לכל ספר, והתשיעי לעיצוב אישי שלכן!

 האם קיבלת מספיק ספרים? האם קיבלת ספרים מיותרים?

עוד לפני שאת פותחת את החבילה אנא בדקי:
האם החבילה מיועדת למעון שלך?  האם קיבלת מספיק ספרים – אחד לכל ילד, ושני עותקים נוספים, שי לספריית המעון?
על גבי החבילה מופיע כל המידע הנחוץ לך! אנו מציעים לך לבדוק את תעודת המשלוח לפני פתיחת החבילה
אם מתווסף לך ילד לכיתה במהלך השנה וחסר לך עותק או שניים, אנו ממליצים להעניק לילד/ה את אחד משני הספרים שיועדו לספריית המעון, ובמקביל לעדכן אותנו בכתובת דוא"ל
pjisrael@hgf.org.il או בטלפון 03-5758161. אנו נודיע לך כיצד ניתן להשלים את החסר. 

לחצי על התמונה להגדלה

 פתיחה חגיגית של התכנית 

אנו ממליצים לך לחשוב כיצד לפתוח את תכנית ספריית פיג'מה לקטנטנים באופן חגיגי, עם הורים וילדים! תוכלי למצוא רעיונות לחגיגות, מסיבות פיג'מה ועוד באתר ספריית פיג'מה לקטנטנים. נשמח כיצד חגגתן את פתיחת התכנית, ואלו פעילויות ערכת עם הילדים סביב הספר הראשון! ניתן לשתף אותנו בפייסבוק או לשלוח לנו תמונות ותיעוד בדוא"ל לכתובת pjisrael@hgf.org.il.

יש אפשרות להקרין להורים מצגת? לחצו כאן למצגת היכרות עם התכנית. 

 אתר אינטרנט ודף פייסבוק

רשימת כל הספרים, הצעות לקריאה ומשחק בבית ובמעון, חוויות מהשטח, סרטונים קצרים ומידע נוסף על ספריית פיג'מה לקטנטנים, מתפרסמים גם באתר האינטרנט של ספריית פיג'מה לקטנטנים www.splk.org.il

בואו להיות חברות שלנו! אנו מזמינים אתכן ואת משפחות המעון להיות חברים של
ספריית פיג'מה בפייסבוק. הזדמנות להיות הראשונות שמקבלות מידע מעודכן, לשאוב רעיונות לפעילות סביב הספרים ולהתעמק בנושאי ספרות ילדים. כדאי!


שנה טובה ומלאה בספרים!
צוות ספריית פיג'מה לקטנטנים

לקריאת עלוני מידע קודמים לחצ/י כאן

דף זה מוצג באמצעות שלח מסר – מערכת דיוור אלקטרוני