שתף    שלח לחבר  
Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text
חברות וחברים יקרים,
שיטות הלימוד והטכנולוגיות בהן אנו משתמשים כיום, שונות לחלוטין מאלו שהשתמשנו כאשר הגעתי לאולפנה לפני 25 שנה.
​בשנים האחרונות אנו מתמקדים בפיתוח יכולותיה הייחודיות של כל נערה, דרך תנאי לימוד משופרים הכוללים כיתות קטנות, מורים מקצועיים ומנוסים, מערך מובנה ומקצועי של חוגי העשרה, תגבורים ושיעורים פרטיים, והחדרת טכנולוגיות מתקדמות.
​היום נשתף אתכם בחלק מהשינויים המשמעותיים שעברנו בשנים האחרונות, בפרויקט הייחודי שקיימנו בחודש הסליחות בו הפכו התלמידות למורות ולמדריכות פעילות, ובסיפור הצלחה מרגש של אחת ממורתנו האהובות. 
​לשמוע את הערותיכם. אתם מוזמנים לבקר בעמוד הפייסבוק שלנו כדי שנכיר טוב יותר.
​קריאה מהנה.
שושנה סלומון, ראש אולפנת בני עקיבא רעות
Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text
המוטו שלי הוא שכל תלמידה היא עולם ומלואו, ומתוך כך צריך להאמין בכל אחת ואחת, ולחנך מתוך ראייה חיובית ותחושת שליחות. אחת הדוגמאות המרגשות לעשייה חינוכית משמעותית שקיימנו לאחרונה, הוא פרויקט שבוע הסליחות בחודש אלול, בו הבנות חוו למידת עומק ועשייה יצירתית סביב משמעות הימים הנוראים, כאשר כל הצוות החינוכי היה שותף בבניית התכנית ובהובלתו. בסופו של התהליך, כל שכבה החזיקה בתוצר ייחודי, וכל התוצרים בנו יחד סיור סליחות משמעותי, אשר הכין את הבנות לחגים מבחינה לימודית ורוחנית. הייחודיות של שבוע זה התבטאה בשילוב שבין פדגוגיה לחינוך חברתי- ערכי ולחיבור רגשי, ובעיקר ביוזמה של הבנות, שעברו תהליך מעצים ומשמעותי, ולא רק אירוע חד פעמי. במשך השנה, אנו מקיימים מגוון פעילויות המחזקות את הקשר האישי בין הצוות לבנות, ותורמות לתחושת השייכות, כגון אספת תלמידות, שבתות מחנכות ועוד. מלבד ימי השיא, גם ביומיום, התחושה הקיימת באולפנה היא של בית ומשפחה, מקום בו יש תמיד למי לפנות ועם מי לדבר, בתוך אווירה נעימה ולא תחרותית, אשר מאפשרת למידה מתוך רוגע והנאה.
Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text
החינוך הדתי יוצא מהשבלונה
תכנון צעצועים בהדפסת תלת ממד, סיורים בחברות הייטק ובמעבדות מתקדמות, לימוד תנ"ך והיסטוריה בשילוב האינסטגרם, העברת שיעורי מחול לגני ילדים, ושיטות לימוד חדשות כמו PBL וארגון ייחודי של הלמידה על פי תורת האילוצים. שוחחנו עם שושנה סלומון - ראש אולפנת בני עקיבא רעות, איך משלבים חינוך דתי וטכנולוגי, משפרים את אחוזי ההצלחה לבגרות, נאבקים בדעות הקדומות ובסטיגמות, ומתמודדים עם אתגרי החינוך הדתי של המאה ה-21? 
שלום שושנה, אחרי 25 שנה כראש האולפנה, מה השתנה בשיטות הלימוד מאז ועד היום?
שיטות הלימוד והטכנולוגיות בהן אנו משתמשים כיום, שונות לחלוטין מאלו שהשתמשנו כאשר הגעתי לאולפנה. ​בשנים האחרונות אנו מתמקדים בפיתוח יכולותיה הייחודיות של כל נערה, דרך תנאי לימוד משופרים הכוללים כיתות קטנות, מורים מקצועיים ומנוסים, מערך מובנה ומקצועי של חוגי העשרה, תגבורים ושיעורים פרטיים, והחדרת טכנולוגיות מתקדמות בשילוב ארגון הוראה ולמידה ייחודי המסתמך על מתודולוגית תורת האילוצים ושיטות למידה חדשניות כמו PBL.
להמשך הראיון לחץ כאן >>
Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text
כל עיתוני 'בשבע' בתפוצה ארצית - בצפון, בדרום, בבני ברק ובירושלים, התלהבו משבוע הסליחות שקיימנו בחודש אלול: "תכנית לימודים מיוחדת שבה התלמידות עצמן הפכו למורות צעירות בכיתות הלימוד. שיאה של התכנית היה בסיור הסליחות בכותל המערבי וברובע היהודי בירושלים (....) כלימוד עומק חווייתי ומשמעותי, הכולל עשייה וחשיבה יצירתית". לפרסום לחץ כאן >>
Alternate Text
דף זה מוצג באמצעות שלח מסר – מערכת דיוור אלקטרוני