שתף    שלח לחבר  

עלון מידע מספר 8 למעונות - יולי 2016 / סיון/תמוז תשע"ו

 הספר השמיני והאחרון בדרך למעונות!

הקיץ בעיצומו, והספר האחרון השנה בדרך אליכן. החודש יגיע למעונות ספר אהוב שכולו סקרנות ולמידה. הילדה מרים סקרנית לדעת מהו ים וילדי המעון ישמחו להאזין לסיפור, להתבונן באיורים וללוות בהנאה את מסע הגילוי של מרים.

גם החודש תמצאי בתוך חבילת הספרים מדריך מודפס לצוות, עם הצעות לפעילות במעון בעקבות הספר. 

מרים והים

כתבה: מיריק שניר   איירה: גיל-לי אלון קוריאל

מיריק שניר היא אחת הסופרות הפוריות והאהובות בישראל. האם יש בספריית המעון ספרים נוספים שלה, או ספרים שאיירה גיל-לי אלון קוריאל? כדאי לחפש ולהנות גם מהם!  הקליקו על התמונות כדי ללמוד יותר על היוצרות.


מיריק שניר

גיל-לי אלון קוריאל
 הקיץ הגיע!

על מה את חושבת כשאת שומעת את המילה "קיץ"? על חופשה, שמש, בריכה, ים? אפשר להעשיר את הסיפור במגוון פעילויות במעון הקשורות לקיץ: הכנת קרטיבים, משחקי מים ועוד.  תוכלי גם לבקש מההורים להביא תמונות של הילד בבריכה או בחוף הים ולהכין בעזרת הילדים לוח קיץ חגיגי עליו תוכלו לתלות צילומים ותמונות ואף סמלים לתזכורת על זהירות ובטיחות בקיץ: שתיית מים מרובה, קרם הגנה וכובע מפני השמש ועוד.

 אז איך היה? 
חשוב לנו מאוד לקבל תמונה מקיפה של שנת הפעילות הראשונה של ספריית פיג'מה לקטנטנים. בקרוב ישלחו אליכם בדואר האלקטרוני שאלונים לסיכום השנה- למנהלות המעונות, למטפלות וגם להורים. שיתוף הפעולה שלכן חיוני להמשך התוכנית ולשיפורה.
 סוף שנה עם ספריית פיג'מה לקטנטנים

אנחנו מציעים לך לחשוב על דרך מתאימה לסכם עם הילדים את השנה בספריית פיג'מה לקטנטנים ולהיפרד מהתכנית. אפשר להוציא את כל הספרים שחולקו השנה ולקרוא אותם שוב, להשוות בין האיורים והסיפורים, לשוחח על העדפות ולהיזכר יחד בספרים אהובים.
אפשר גם לערוך מסיבת פיג'מות במעון, עם ההורים אחרי שעות הגן או עם הילדים בלבד בשעות הבוקר. תוכלו לקשט את המעון עם תפאורה של כוכבים וירח ולהזמין את כולם להתכרבל יחד וליהנות מהקריאה המשותפת.


נשמח לקבל תמונות של פעילות במעון בעקבות הספר. את התמונות ניתן לשלוח במסר פרטי לדף הפייסבוק של ספריית פיג'מה או בדוא"ל splk@hgf.org.il. אל תשכחו לרשום את פרטי המעון, שמות הצוות ותיאור קצר של הפעילות


 שומרים על קשר גם בקיץ!
אנו ממליצים לך להמשיך ולעקוב בדף הפייסבוק שלנו, שם נעלה במהלך הקיץ שלל חדשות, חידונים והצעות לפעילות קיץ סביב ספרים. עשו לנו לייק והזמיני גם את ההורים של ילדי המעון להצטרף.

צוות ספריית פיג'מה לקטנטנים מאחל לך ולכל קהילת המעון חופשה נעימה ובטוחה.
להשתמע בשנה הבאה!

לקריאת עלוני מידע קודמים לחצ/י כאן

דף זה מוצג באמצעות שלח מסר – מערכת דיוור אלקטרוני