שתף    שלח לחבר  

עלון מספר 2 לצוות המעון – דצמבר 2015 / טבת תשע"ו

הספר השני בדרך אלייך!  
 

בימים אלה חבילות בדרכן למעונות יום בכל רחבי הארץ ובהן הספר השני בתכנית ספריית פיג'מה לקטנטנים. גם חבילת הספרים למעון שלך בוודאי תגיע במהלך השבועות הקרובים. איזו שמחה, איזו התרגשות!


 

ספר החודש: "בַּרְוָזַיִם"
כתבה לאה גולדברג, איירה רעיה קרס


אנחנו שמחים מאד להעניק ספר חדש ובו השיר "בַּרְוָזַיִם", ממנו בוודאי נהנו גם ההורים ואפילו הסבים של ילדי המעון! הספר מלווה באיורים מיוחדים של רעיה קרס, אשר מוסיפים לשיר-משחק האהוב והמוכר רובד נוסף של הנאה.

בחבילה ספרים לכל אחד מילדי הכיתה, ושני עותקים נוספים לשימוש של הצוות לצורך תכנון פעילויות, וכשי לספריית המעון.  אם התווסף לך ילד לכיתה וחסר לך עותק או שניים, אנו ממליצים להעניק לילד/ה את אחד משני הספרים שיועדו לספריית המעון ולעדכן אותנו על שינוי מספר הילדים. הסבר על תהליך עדכון מספר הילדים בהמשך בעלון.איך מציגים את הספר במעון?


ספריית פיג'מה לקטנטנים היא גם מתנה לך ולצוות המעון, וכדאי לך ליהנות מהמתנה לפני שמחלקים את הספרים לבתים! מה לעשות קודם, לקרוא מהספר או להמחיז את השיר בעזרת בובות-גרב?  האם כדאי לדקלם אותו, או לשיר את המנגינה? אספנו עבורך שפע רעיונות להצגת הספר במעון. את מוזמנת לקרוא אותם באתר ולהדפיס את המדריך כאן


אל תשכחי להדריך את ההורים לחפש את ההצעות לפעילות בחיק המשפחה בעמודים האחרונים של הספר.  
תרגום לרוסית ולאנגלית של ההצעות (לא של הספר כולו!) מתפרסם בעמוד המוקדש לכל ספר באתר  www.splk.org.il
  
 מפגשי הדרכה לצוותי המעונות

האם מטפלות המעון שלך כבר השתתפו במפגש הדרכה של ספריית פיג'מה לקטנטנים?

אנו מקבלים משוב חיובי ביותר מהצוותים הרבים שכבר נפגשו עם איריס צור, מרכזת תכנית ספריית פיג'מה לקטנטנים. המפגשים הם חלק אינטגרלי של התכנית, והם נקבעים בתיאום עם המפקחות.

אם טרם נפגשתן כדאי להזדרז ולתאם עוד היום מועד קרוב למפגש! אפשר לשלוח מייל בעניין לדוא"ל
splk@hgf.org.il ונחזור אלייך לתיאום המפגש. 

 פתיחה חגיגית של ספריית פיג'מה לקטנטנים ברחבי הארץ!

שמחנו מאד לשמוע על הדרכים היצירתיות והחגיגיות בהן נפתחה התכנית במעונות השונים! לצערנו אין באפשרותנו לפרסם את כל התמונות שנשלחו אלינו, כי טרם חתמו ההורים על אישור פרסום.  ניתן להחתים את ההורים בטופס זה

 

 


להלן טעימה מהנעשה במעונות סביב פתיחת התכנית והספר "את זה!":

במעון ויצו מילצן ברחובות בניהולה של לימור אקוע הוזמנו הורים וילדים למפגש חגיגי שכלל שיחה עם ההורים על חשיבות הקריאה בגיל הצעיר, סדנה להכנת בובות והצגה לילדים.


מפגש חגיגי נערך השבוע עם מר הרולד גרינספון, מייסד תכניות PJ LIBRARY וספריית פיג'מה, במעון אמונה בגבעת שמואל, בניהולה של עידית לנדאו. במהלך הביקור המטפלות המחיזו את הסיפור והציגו קיר המחשה עם דמויות מהספר, בגובה הילדים ולשימוש עצמאי שלהם.


במעון ויצו בבית שאן בניהולה של מטי אדרי פתחו את התכנית במסיבת פיג'מות, הציגו את הספר "את זה!" והזמינו הצגה אינטראקטיבית של הסיפור "אליעזר והגזר". 


במעון אמונה בשכונת רמות בירושלים, בניהולה של יעל שבח, הספרים התחבאו בתוך ארגז גדול עטוף בנייר אריזה צבעוני. הילדים ניחשו מה בתוך החבילה והתרגשו לנוכח המתנה – ספרים! הילדים גם קישטו את תיקי הספר שקיבלו.

ואם כבר בנושא התיקים – נשמח לשמוע ולשתף כיצד את דואגת להחזרת התיקים למעון בזמן לפני חלוקת הספר הבא. רק דבר אחד חשוב לציין - אין למנוע את חלוקת הספרים לילדים שלא החזירו את התיק!נשמח לשמוע גם ממך! ניתן לשלוח תיעוד ותמונות לכתובת דוא"ל splk@hgf.org.il או לדף של ספריית פיג'מה בפייסבוק 

 האם קיבלת מספיק ספרים? האם קיבלת ספרים מיותרים?

עוד לפני שאת פותחת את החבילה אנא בדקי:

  • האם החבילה מיועדת למעון שלך?

  • האם קיבלת מספיק ספרים – אחד לכל ילד, ושני עותקים נוספים, שי לספריית המעון?

על גבי החבילה מופיע כל המידע הנחוץ לך! אנו מציעים לך לבדוק את תעודת המשלוח לפני פתיחת החבילה

אם מתווסף לך ילד לכיתה במהלך השנה וחסר לך עותק או שניים, אנו ממליצים להעניק לילד/ה את אחד משני הספרים שיועדו לספריית המעון, ובמקביל לעדכן אותנו בכתובת דוא"ל splk@hgf.org.il או בטלפון 03-5758161. אנו נודיע לך כיצד ניתן להשלים את החסר. אנו מאחלים לך ולילדי המעון חורף נעים ובריא!

צוות ספריית פיג'מה לקטנטנים


האתר הרשמי       |        אודותינו        |        דף הפייסבוק שלנו         |        יצירת קשר 


ספריית פיג'מה  |  קרן גרינספון ישראל בע"מ  |  חל"צ 514480888

מומלץ להוסיף את ספריית פיג'מה לרשימת השולחים הבטוחים. רוצה לדעת כיצד?  לחצ/י כאן

הודעה זו נשלחה לאנשי קשר בתכנית ספריית פיג'מה לקטנטנים. אם אינך מעוניין/ת לקבל דיוורים מאיתנו לחצ/י כאן. אי-הסרה תתפרש כהסכמה לקבלת דיוורים. 
 

דף זה מוצג באמצעות שלח מסר – מערכת דיוור אלקטרוני