כפתור תרומה לעץ

שלום,
כאן אלון. הֶעלון שלפניכם ("ערוגלון") מוקדש לחקלאות עירונית, טבע עירוני, קומפוסט וכל מה שביניהם. כאן תוּכלו לבחור אילו עלונים לקבל.
חדש: גרסה בלתי-מנוקדת ידידותית למכשירים ניידים (סליחה, אם פספסתי פה ושם). לשם-מה ניקוד?


זמן ניקיון נקי - מוצְרי ניקוי תוצרת-בית מצמחי הגינה.

ניקיון חדש - שירות קהילתי מיוחד לקראת הפסח.
מה נשתנה הפסח הזה? השנה תוכלו להזמין את אפרת לנקות את ביתכם (אפשר גם ביחד) בצורה ידידותית וּנעימה לגוף, לבית וְלסביבה, בריחות טובים באמת, באמצעות חומרים מתוצרת עצמית.
תוך-כדי-כך תזכו להדרכה והדגמה של הֶחומרים ואופני השימוש בהם.
ההדרכה כוללת הסבר מפורט על אופן הכנת הֶחומרים.
התשלום: בתיאום מראש, בִתשורה לחברי העץ.
איך להזמין?: בטלפון 03-5254196 או
בדואל.

פסח נקי - בואו ללמוד עוד על הכנת מוצְרי ניקוי בבית ב
סדנת הסבון הטבעי. נתנסה בִשמנים ארומתיים, שמנים מקומיים, צמחים וָחומרים פשוטים ואיכותיים ונכין גם דיאודורנט טבעי. ביום חמשי 21/3 ב-18:00.

פסח מתוק וּּבריא עם שלוש סדנאות מיוחדות:

סדנת שוקולד, והפעם, לבקשת הקהל, אחה"צ, ביום חמשי 14/3 ב-17:30.
סדנת אוכל חי מיוחדת לַפסח - מרור, חרוסת ועוגה נאה - עם תמיצ, ביום רביעי 20/3 ב-17:30.
מתוקים נאים - רעיונות בריאים לקינוחים לַפסח עם תמיא, ביום ששי 22/3 בִ-12:00.


מסיבה אקולוגית להמשך הזמן וַחֲנוכת-בית נקיים בשבת 23/3 מֵ-17. הביאו דבר-מאכל מְטַפֵּחַ וּבואו להכיר את המרחב הֶחדש והמרווח שלנו בִביאליק 25, קומה שתיים וחצי (דירה 7) וְליהָנות מֵהסלון, המרפסת והמִטפח וּמהחברה.
 

גינת מרי בבת-ים, שהֵקמנו ביום המעשים הטובים שלשום, היא, כנראה, אחת ההתחלות לעץבעיר בת-ים, המתהווה לו בשקט בשקט בביתם של איתן וליזי.
ביום שלישי 12/3, מֵ-16 עד 19 נקיים שם סדנת קומפוסט תוך-כדי הקמת קומפוסטר. ביום ששי 15/3 מֵ-10 עד 13 אדריך שם את המשך הקמת הגינה. נקים ערוגות, נזרע ונתקין מערכת השקיה. הכתובת: רחוב קק"ל 11א'.
בקרוב יתקיים אירוע המעבר של אפס בית מהסטודיו לשכונה.
מרגש ~


הגינה הקהילתית בִדרום גבעתיים מזכירה את מפת הקומפוסטרים של העיר. הגינה המתהווה זקוקה לקומפוסט, אז אם יש לך קומפוסטר מלא בחומר בשל מעבר לצורכי השימוש העצמי, סיירת הקומפוסט של הגינה תשמח לעזור לך להוציא ממנו את הקומפוסט המוכן ולהביא אותו לגינה. כיתבו אל אלינה.

גם הגינה בנָווה שאנן מתחילה להתהוות וּזקוקה לקומפוסט. מפגש הקמה ראשון יתקיים ביום ששי 15/3 החל בַשעה 10. כבר אתמול עשו שם חברי קורס הפרמקלצ'ר של הבר קיימא בראשות בוריס עבודה ברוכה. הכתובת: הגר"א 28. אשת הקשר היא שירה דושי, 0526-233166.

מסיבת החלפות בגינה של כולנו בשבת 16/3 החל בַשעה 11. החלפת חפצים וגם זרעים לקראת האביב. כיבוד קל וּמתחשב מוזמן אף הוא וכך גם עזרה בַהֲפקת האירוע  - נא לפנות אל יהונתן, 0523-298432. הגינה בִרחוב קרני 15 ברמ"א הירוקה.קורס פרמקלצ'ר עירוני ייפתח בְ-4/4 ויכלול ארבעה-עשר מפגשים שבועיים בִימי חמשי בַשעות 14:30-9:30. הקורס מַקּיף הבטים רבים של החיים בעיר, כולל יצירת פרנסה, ויש בו דגש על התנסות מעשית. יתקיים שיעור בעץבעיר בהדרכת תמי צֳרי. לִפרטים והרשמה פנו אל  מיכאל פיין, 054-5586008.
עוד במסגרת אביב הפרמקלצ'ר בדרך היער, קורס פמקלצ'ר כפרי, שייפתח באביחיל שבשרון בִ-12/4.


איך מרכיבים קומפוסטר של עיריית תל-אביב? הנה סרטון נחמד, שהכין חברנו, רן ענתבי. רן הכין גם מכתב לשכנים. בעיריית תל-אביב ניתן לקבל קומפוסטרים בִשלושה גדלים: 400, 620 או  1000 ליטר בִמחירים מסובסדים של 137, 165 וּ-255 ש"ח בהתאמה. פרטים כאן. שלט על משאית אשפה של העירייה מתהדר בְ-7700 טון של אשפה אורגנית, המטופלים בקומפוסטרים ברחבי העיר. זה הרבה, ויש מקום להרבה הרבה יותר.

מסיבה בִשמורת תל-אביב הערב, מוצאי-שבת 9/3, עד 23. רכס-החוף האחרון בגוש-דן - בין חוף תל-ברוך לִגבול הרצליייה - הוא פנינת טבע עירוני, המאוימת ע"י תוכנית בנייה של פארק מלאכותי מיותר, עם חניוני ענק וּמרכְזי קניות וּבילוי. אנחנו מבלים שם בכיף במצב הנוכחי, הצטרפו אלינו. הנועזים מוזמנים גם להפגין כדי לשמור עליו ע"י הפיכתו לִשמורת-טבע עירונית: ביום חמשי 14/3 יתקיים הדיון המכריע במועצה הארצית לתכנון וְלִבנייה, ואנו
נפגין שם מ-8:30 בבוקר כדי להזכיר לִמקבלי ההחלטות, מהו רְצון הציבור. תהיינה הסעות מת"א.
על מה המהומה?מפגש זרעים - כנס אגרו-אקולוגיה בירח הפרפרים - מה אפשר להוסיף על כותרת כזאת? וּבכן מבטיחים חגיגה ייחודית עם חיים פלדמן במבוא ל-agro-ecology , חגית קירת עם שימור זרעים, פטרה פלדמן עם הנבטה נכונה, יהונתן תפוחי עם סיור במכללה, דוכני שתילי ירקות ,עצים ושיחים, דבורנות וַהֲקמת כוורת טבעית,קיקי מצחיקי עם תועלים אדומות וגם סרט: שימור זרעים באתיופיה וּפעילות לִילדים. שישי 22/3 מ-9 בבוקר במשק תפוחי, בית נחמיה.הֶענף הכלכלי מזכיר:
אם
יש לכם חברים, מכרים או קרובים בראשון לציון בבניינים של עד ארבעה-עשר דיירים, שחושבים ירוק ורוצים להצטרף למהפיכת הקומפוסט בעיר, הפנו אותם אלינו, אנחנו כבר נדבר עם כל הדיירים, נביא קומפוסטר וּפחים קטנים ונדאג לליווי וּתמיכה.
כתמיד,
לכל חברה או עסק יש לנו פעילויות אקולוגיות וּמעשירות. פנו אלינו לכל שאלה ורעיון.
מדי יום שלישי בפייסבוק עצה מֵהעץ - בשבועות אלה על ניקיון נקי - וּבקרוב, אתר אינטרנט חדש לֶענף הכלכלי.

תמיר, 03-5254196.


חברים של העץ מזמינים:

ערב אנרגיות לזכר חנן - אזכיר שוב את ערב ההיכרות עם הקואופרטיב לאנרגיות מתחדשות וּלזכרו של חנן עינב-לוי, שיתקיים במוצ"ש 9/3 בשעה 20:00 ב"מקום לשבט".

סדנה להכנת כוסות מבקבוקי זכוכית - אלינה מזמינה לסדנה הראשונה של בית מלאכה פתוח תל אביב. בשעה טובה ~
בסדנה ניישם את הדרך הפשוטה והזמינה ביותר להפוך בקבוקי זכוכית לכוסות לכל מטרה, בהנחיית אסף צ'רטקוף מ"בידיים".
הסדנה תתקיים ביום שני הקרוב, 11/3, בשעה 16:00 במזא"ה 9 בתל אביב.
להרשמה לסדנה.


קורס תטא-הילינג למתחילים בַאֲמירים בהדרכת נורית נבו, 14-16/3. שלושה ימים עשירים ומעצימים, שתמיצ ממליצה עליהם בחום: הקורסים של נורית פתחו אצלי ערוצים שהיו שם תמיד אבל לא העזתי להשתמש בהם בעוצמה מלאה. נדמה היה לי ש"לא יכול להיות, אני בטח מדמיינת"... נורית לימדה אותי להיות באמון מלא, לדעת ש"כן, זה יכול להיות, ועוד איך", ולצאת לדרכי ב"חילוץ חלומות" בידיעה שיש לי הדרכה. לִפרטים נורית: 03-644-7006.

ניר פנר, ארומתרפיסט ורוקח טבעי מקיים מדי יום שלישי סדנאות בִשכונת בת-גלים בחיפה. בְ-19/3 ינחה סדנת משחות טיפול וצמחי-מרפא
מהי ארומתרפיה?
להרשמה לסדנאות של ניר 052-8570099.
וכך כתב ניר: ביום שישי האחרון העברתי סדנת דאודורנטים טבעיים בבת ים, מתוך פרויקט אפס בית. זו הייתה חוויה נפלאה עם המון אנשים נפלאים עם מטרה משותפת, שהיא ל"צבוע את העיר בירוק"... עץ בעיר בת ים, (או בשמו המקורי - "קיפוד בעיר") נחנך, ונראה שדברים סביבתיים טובים רבים יצוצו בעתיד הקרוב בעיר השכנה. נהניתי מאד לרקוח עם חברי עץ בעיר וקיפוד בעיר ובעיקר נהניתי לראות יוזמה מבורכת נולדת.


דרושה גננת/סייעת למשרה מלאה לגן אקולוגי-טבעוני בתל ברוך.
קבוצה קטנה, הרבה טיולים (כן, זה חשוב גם למבוגרים!:)
מידי, תנאים מצוינים (כן, כולל חיבוקים:)
כיתבו או טלפּנו:
אייל 0523-588-350 או מיה 054-8836-746.תְהיתם מה קורה בינינו? חשבנו שאתם רוצים לשמוע על הנעשה בגינות הקהילתיות, בטבע העירוני, בקומפוסט וכל מה שביניהם. אולי טעינו? אולי יש עוד דברים שמעניינים אתכם? אם זה המצב, אנא היכנסו לכאן ועדכנו אותנו. רוצים לרדת מהרשימה הזו? כיתבו לנו, או פשוט לַחֲצו "השב" ואימרו לנו כל מה שעולה בדעתכם.

אתם דלוקים לגמרי על מה שהעץ עושה בשבילכם? למה שלא תצטרפו כחברים? בין השאר, חברים משלמים בתשורה, יש גם אירועים מיוחדים, אבל החלק הכי טוב, לדעתנו, היא השותפות לדרך.

 

להתראות בעץ, בערוגה וּבעיר,

 אלון

---------------------------------------------------------------------------------------

אלון אלירן - מגדל וּמשורר עץבעיר - עסק חברתי לאקולוגיה עירונית 
רחוב ביאליק 25 תל אביב, קומה שתיים וחצי, דירה 7  03-525-4196 
בואו להכיר - הסלון פתוח כל יום שישי מ 11:00 עד 15:00

סדנאות וקורסים באקולוגיה עירונית - לוח זמנים בגוגל
עץ מציע לכם חברות |  עץ בפייסבוק |  עץ בטוויטר
 


 


 


 


 

/
דף זה מוצג באמצעות שלח מסר – מערכת דיוור אלקטרוני