שתף    שלח לחבר  

 

מה החשיבות של כונן גיבוי חיצוני
איך נדע שהגיבוי תקין

לחצו על הסירטון ותלמדו איך לגבות את הדיסק
מעוניינים לקבל מידי שבוע עצה "מרופא המשפחה למחשבים שלך" לתחזוקת המחשב

לחצו כאן ומלאו את טופס הרישום


נהנתם מהמאמר, ורוצים להעביר לחבר ?
לחצו על סמל המעטפה או הפייסבוק שבראש העמוד


 


 רוצים עזרה, עצה, תיקון
לחץ כאן להזמנת  שרות בביתבתיה (שם בדוי) היא אדריכלית ידועה ומצליחה , מערכת המחשוב המשוכללת שהתקינה במשרדיה מתוחזקת ע"י חברה חיצונית עימה בתיה קשורה בחוזה שרות שנתי.
המידע השמור במערכת המחשוב מגובה באופן אוטומטי לשרת גיבוי חיצוני, כך הבטיחה בתיה התאוששות מידית מאסון.
מכוון שבתיה כל כך מודעת לחשיבות הגיבוי רכשה לביתה כונן גיבוי חיצוני נייד, עליו תשמור את כל התמונות והמסמכים האישיים, בתיה מקפידה לשמור את כל הקבצים החשובים על כונן זה ומדי פעם בודקת שהכל מגובה.


לפני שבוע התרחש "האסון" החתול הסקרן "מיצי" הטיח את הכונן החיצוני בעוצמה רבה אל הרצפה  הכונן ניזוק , לא היה ניתן לקרוא את הקבצים שגובו עליו,

 לחצו על הסרטון ותראו את מיצי והחברים
מאחלים לכם שנה טובה

הייתי באותו זמן בביקור בית אצל חברה טובה של בתיה מיכל (פסיכולוגית במקצועה) ושמעתי היטב את שאגות היאוש והבכי דרך האפרכסת , אין לי כלום , כל עולמי אבד  , התמונות , המסמכים, היומן ........אל דאגה אמרה מיכל נמצא אצלי דוקטור למחשבים והוא יציל אותך.....
כונן הגיבוי נועד רק לגיבוי' הרגעתי .... בכל מקרה בוודאי החומר גם על כונן C (הכונן הפנימי במחשב), אני מציע לקנות כונן גיבוי חדש וגבות שוב את הקבצים החשובים.
אתה לא מבין ,יבבה בתיה  הטכנאי  המליץ לי לא לשמור את הקבצים בדיסק  הקטן של המחשב הנייד פן ייגנב וכל החומר יאבד.
הסתבר לי שבתיה לא השתמשה בדיסק הגיבוי החיצוני לגיבוי אלא כתחליף לכונן הקשיח הפנימי , עכשיו אין לה ברירה אלא למסור את הדיסק למעבדת הצלה  (טיפול יקר מאוד ארוך ולא תמיד מצליח במאת האחוזים)
בתיה למדה את הלקח , מעכשיו הכונן החיצוני הוא לגיבוי בלבד ויש לה עוד כונן רשת המגבה באופן אוטומטי את כל הקבצים החשובים מכל המחשבים בבית וכונן זה נמצא במקום מוגן הרחק ממיצי החתול.


כדאי תמיד להשתמש בתוכניות לגיבוי אוטומטי כגון זו שמוצגת מימין ולייחד את כונן הגיבוי לגיבוי בלבד

התמיכה מרחוק היא חלק "ממהפכת השרות" של רופא המשפחה למחשבים הנותנת רוגע ושקט נפשי, אין צורך לחכות שעות בבית לטכנאי, רופא המשפחה למחשבים נותן תמיכה מרחוק למערכת המחשוב ורק במידת הצורך יקבע יום ושעה לביקור בית (ביום ובשעה הנוחים ללקוח)

רז שץ

מנכ"ל Etza4U

raz@etza4u.co.il

 

 


 


 

דף זה מוצג באמצעות שלח מסר – מערכת דיוור אלקטרוני