שתף    שלח לחבר  

 

שלום
רופא משפחה למחשבים יסביר  הפעם על תקלות לא מוסברות

מעוניינים לקבל מידי שבוע עצה "מרופא המשפחה למחשבים שלך" לתחזוקת המחשב לחצו כאן ומלאו טופס הרשמה לרשימת תפוצה


נהנתם מהמאמר, ורוצים להעביר לחבר ?
לחצו על סמל המעטפה או הפייסבוק שבראש העמוד
 רוצים עזרה, עצה, תיקון
לחץ כאן להזמנת  שרות בבית


 

תוכלו לקרוא את כל המאמריםבאתר התוכן החדש של רופא המשפחה למחשבים
http://www.gp4pc.co.il


 

 


 

 

 

שאול (שם שאול) שייך לאותם "נערים" שלימדתי אותם "יסודות תורת המחשב" לפני כ- 15 שנה,מאז סיים שאול בהצטיינות תואר אקדמי במחשבים , ועובד בתפקיד בכיר בחברת היי-טק.

שאול עדיין פונה אלי בכינוי "דוקטור למחשבים" כדי שאפתור תקלות מסובכות "תקלות לא מוסברות" תקלות שדורשות חוקר עקשן כמוני שלא ירפה עד שהפיתרון ימצא והתקלה תתוקן.

 

השבוע הוא התקשר אלי וביקש ביקור בית של "רופא המשפחה למחשבים" הקשבתי למחשב ולסיפורו של שאול "המחשב החדש והמשוכלל שקניתי מתנהג בצורה מאוד משונה, איטי להחריד וקורס מידי פעם וכבר ביקר פעמיים במעבדת היצרן, פורמט, הוחלפו חלקים אבל התקלה חוזרת",במעבדה הראשית סיווגו את התקלה כ"סינדרום שאול הגאון" , מבחינתם המחשב תקין אבל מבחינתי הוא קופסת פח לא מתפקדת.

מיששתי הרחתי והקשבתי למחשב , בדקתי עדכונים, בדקתי את תוכנת האנטי וירוס ואת ההגדרות של ההתקנים, הכל נראה מעודכן ותקין …. המחשב פורמט, הותקנה מערכת הפעלה חדשה וחוקית המותאמת למחשב המשוכלל והחדיש … אז היכן הבעיה ?

השתמשתי בכלי החזרה לאחור של תוכנת CCleaner (תוכנה לתחזוקת המחשב שניתן להשיג גם בגירסה חינמית) כדי לאתר התקנות/הסרות של תוכנות וגיליתי שלפני כשבועיים שאול הוריד תוכנת האצת מהירות (כאילו שהוא צריך) והסיר אותה לאחר צרחות נוראיות של תוכנת האנטי וירוס שלו ......

לתוכנת האנטי וירוס הייתה סיבה טובה מאוד לצרוח, מאיץ המהירות שינה הגדרות BIOS(תוכנה ניהול התקנים פשוטה שצרובה בחומרה וניתנת לשינוי) ושיבשה את פעולת המחשב המשוכלל והמהיר מאוד של שאול. פעולה טכנית קצרה החזירה את המצב להגדרות יצרן (מזל שאלה לא ניתנות לשינוי) והחזירה את הצבע לפרצופו החיוור של שאול.

תוכנת Bios Setup הצרובה במחשב מיועדת לשימוש של משתמש מקצועי אל תנסו אותה ללא ידע מקצועי.צריכים עזרה בפתרון "תקלה לא מוסברת היכנסו לאתר 'www.etza4u.co.il הירשמו כ"מנויים לשרותי מחשוב לבית","ורופא המשפחה למחשבים שלך " יגיע לביתכם יפתור את התקלה וימליץ על דרכים להימנע מחזרת התקלה.

 תמיד כדאי שיהיה לכם מספר הטלפון שלי 054-4590243 כדי להזמין את רז שץ - "רופא המשפחה למחשבים" לביקור בית

 

בכל שאלה אתם מוזמנים לפנות לרופא המשפחה למחשבים
ואענה לכם בהקדם האפשרי


 

רז שץ

מנכ"ל Etza4U

raz@etza4u.co.il

 

 


 


 

דף זה מוצג באמצעות שלח מסר – מערכת דיוור אלקטרוני